TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 67.160,68 Ft (tonna)
Napraforgómag: 211.552,14 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.701,25 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 63.073,97 Ft (tonna)
Repcemag: 181.915,32 Ft (tonna)
Full-fat szója: 194.421,65 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 356,70000
USD: 303,70000
CHF: 389,01000
GBP: 410,94000
Hirdetés
Traktorkölcsönzés a weben

Traktorkölcsönzés a weben

Traktorok - 2021.03.05

Ideális megoldás a munkacsúcsok kezelésére

A Lindner Ausztrián kívül talán nem olyan ismert, mint a Steyr márka, de azért az az 1500 mezőgazdasági gép sem kevés, amely évente elhagyja a tiroli gyártóüzemüket. A Lindner most új vállalkozásba fogott, mégpedig lehetővé teszi a traktorai kölcsönzését is azoknak, akiknek nem éri meg a vásárlás, mert például csak a munkacsúcsokon van szükségük egy hasznos kisegítőre.

A traktorok (és kisteherautók) kölcsönözhető flottája jelenleg 70 járműből áll. Elsősorban a nagyobb vállalatok és kommunális felhasználók érdeklődésére számítanak, akik az év bizonyos szakaszaiban ideiglenesen bővíteni akarják a gépparkjukat. 
A kölcsönzést a német CashOnLedger céggel együttműködve végzik, és a manapság divatos blokklánc (blockchain) technológiát hívják hozzá segítségül.

A blokklánc-technológia a hálózatokban megosztott információ biztonságos kezelését teszi lehetővé. Olyan megoldás, amely az összes résztvevő számára átlátható, és utólag már nem megváltoztatható. A gépeket kikölcsönzők például folyamatosan ellenőrizhetik (heti, havi kimutatásokkal), hogy belül vannak-e a tervezett anyagi kereteken, így biztosan nem szaladnak el a költségeik, és nem érik őket kellemetlen meglepetések.

lindner 1

A Lindner célja az, hogy a kölcsönzéseket teljesen automatizálttá és online végrehajthatóvá tegye. 


A szolgáltatást igénybe vevők a gép kiválasztásától egészen a biztosítás megkötéséig lépésről lépésre haladhatnak, nem kell ügyintéző segítségét igénybe venniük. 
A CashOnLedger rendszerébe feltöltik a szükséges összeget, így valóban csak annyit költenek, amennyit előre elterveztek.

Ha tetszett a cikk regisztráljon az AgrárUnió hírlevélre: https://www.agrarunio.hu/regisztracio

Címkék: traktor, Lindner, traktorkölcsönzés
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

2026. május 1-jén megkezdődik az EU–Mercosur megállapodás ...

Az EU–Mercosur ideiglenes kereskedelmi megállapodás (iTA) ideiglenes alkalmazásának életbe léptetéséről ...