TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 65.491,45 Ft (tonna)
Napraforgómag: 210.809,78 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.793,05 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 66.536,23 Ft (tonna)
Repcemag: 195.119,15 Ft (tonna)
Full-fat szója: 198.330,02 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 363,87
USD: 308,52
CHF: 394,43
GBP: 417,49
Hirdetés
Egyszerűen megvédhető a permetezőgép a sártól

Egyszerűen megvédhető a permetezőgép a sártól

Traktorok - 2021.03.31

A vontatott permetezőgépeknél sokszor jelent gondot az, hogy a vontatást végző traktorok összecsapják őket sárral. Ezen segít most egy egyszerű, de annál hasznosabb kiegészítő.

Az angol Chafer 1901 óta készít vegyszerek és folyékony műtrágyák kijuttatására alkalmas gépeket. A kínálatukban olyan kiegészítők is megtalálhatók, amelyek közvetlenül nem a permetezőkhöz kapcsolódnak, mégis könnyebbé és egyszerűbbé teszik az azokkal való munkát.

Ilyen az a sárvédő is, amelyet a vontatást végző erőgépre kell felszerelni, hogy az nedvesebb, ragacsosabb talajviszonyok közt se piszkítsa össze a permetezőt. A hárompont-felfüggesztésre szerelhető, strapabíró megoldás azért is hasznos, mert így nagyobb eséllyel tarthatók tisztán a fúvókák, vagyis az eltömődésük nem akadályozza a munkavégzést.

Sarvedo 2

Mivel a sárvédő meglehetősen méretes, a felszerelését két személy tudja biztonságosan elvégezni. Természetesen először ezt kell felhelyezni a traktor hátuljára, és csak utána célszerű a permetezőgépet csatlakoztatni. A mozgatható kialakítás lehetővé teszi, hogy bármilyen nyomtávolságú erőgéphez precízen hozzá lehessen igazítani. A PVC-ből, megerősített gumiból és porszórt acélból készülő szerkezet ára 680 font (adóval együtt bőven 300 ezer forint).

 

Ha tetszett a cikk regisztráljon az AgrárUnió hírlevélre: https://www.agrarunio.hu/regisztracio

Címkék: traktor, permetezőgép, fúvóka, Chafer, sárvédő
Friss hírek
Kiemelt hírek