Termésbiztonságot fejlesztettünk – Növénykondicionálók a Timac AGRO kínálatából
Növénytermesztés - 2024.03.30
Bár az elmúlt években már tapasztalhattuk, hogy a telek egyre enyhébbek, az idei február még ennél is extrémebb meleggel zárul, és az időjárás-előrejelzések továbbra is ezt prognosztizálják. Az ország nagy részén megfelelő mennyiségű csapadék hullott, és a kijuttatott fejtrágyákra is megérkezett a jótékony bemosó csapadék, így az ősszel elvetett állományok jól fejlettek. Feltehetnénk a kérdést, hogy akkor miért kell biostimulátort alkalmazni, miért nem elég a szükséges mikroelemek pótlásával biztosítani a növények igényeit? Ezekre a kérdésekre próbálok röviden választ adni, hogy döntése megalapozott és helyes legyen.
A biostimulátorok előnyei
A biológiailag aktív – biostimulátor tartalmú – növénykondicionáló készítmények használata fokozza a biotikus és abiotikus tényezőkkel szembeni ellenálló képességet, támogatja az anyagcsere-folyamatokat, a tápanyagok felvételét és beépülését, a fehérjeszintézist, klorofillképzést és fotoszintézist. Ennek eredményeként hozzájárul a genetikailag kódolt termésmennyiség megközelítéséhez és a jobb termésminőség kialakulásához. Hibásnak tekinthető az a felvetés, hogy ezeket a készítményeket csak abban az esetben érdemes használni, ha valamilyen környezeti stresszfaktor fenyegeti a termésbiztonságot. A cél minden esetben a megelőzés, a növények ellenálló képességének növelése a stresszfaktorokkal szemben. A biostimulátorok ugyanis nem pillanatnyi hatással rendelkeznek! Éppen ellenkezőleg! Felkészítik a növényeket a nem várt, de szinte egyre gyakrabban bekövetkező, a termésmennyiséget csökkentő környezeti stresszhelyzetekre.
Felkészítik a növényeket a nem várt, de szinte egyre gyakrabban bekövetkező, a termésmennyiséget csökkentő környezeti stresszhelyzetekre.
A hatás összeadódik
Mindenki számára egyértelmű, hogy a szükséges tápanyagokat egy jól bevált gyakorlatnak megfelelően, folyamatosan kell biztosítani. Talajvizsgálatnak és a növény igényeinek megfelelően elvégzünk egy őszi feltöltő tápanyagkijuttatást. Vetés előtt vagy vetéssel egy menetben biztosítjuk a meginduláshoz szükséges tápanyagokat. Fejtrágyát juttatunk ki az állományra szórva vagy tápkultivátorral. Lombon keresztül felszívódó tápanyagokkal biztosítjuk a mikroelemigényt. Tehát tényleg folyamatosan etetjük a növényeket. Mert tudjuk, hogy ezeknek a tápanyagoknak a hatása összeadódik.
Nincs ez másképp a biostimulátorok hatásával sem. A csírázó mag óriási energiafelhasználással fejleszti ki az első valódi gyökereket és hajtást. A Timac AGRO startertrágyáinak biostimulátor tartalma a hormonális folyamatok szabályozásán keresztül járul hozzá az erőteljes gyökérzet kialakulásához, hajtásnövekedéshez. A fiatal állományok kezelésére használt növénykondicionáló termékeink ezt a folyamatot viszik tovább, látványos gyökeresedést, hajtásfejlődést eredményeznek. Erősítik a sejteket, szöveteket, tehát ellenállóbbá teszik a növényeket. A virágzást megelőző biostimulátoros kezelés tovább fokozza a tápanyagfelvétel hatékonyságát, a tápanyagok beépülését, az ellenálló képességet. A hatások összeadódnak, az eredmény pedig a betakarításkor realizálódik.
Miért válassza a TIMAC AGRO készítményeit
Cégünk több mint 60 éve foglalkozik biostimulátor kutatásokkal, tehát valóban úttörőnek számít a szakmában. EUROFERTIL és DUOFERTIL startertrágyáink, FERTIACTYL és FERTILEADER folyékony növénykondicionálóink egyaránt tartalmazzák a termésbiztonság szempontjából elengedhetetlen biostimulátor komplexeket.
Keresse szaktanácsadó kollégánkat, aki az Ön számára legmegfelelőbb megoldást tudja nyújtani bármely tápanyag-utánpótlási kérdésben.
Címkék: biostimulátor, növénykondicionáló , timac agroA „diómérgezés” valójában egy tremorogen mikotoxikózis
Új megközelítéssel a mezőgazdasági termelékenység ...
Elmarad a januári AgrárgépShow, de az AGROmashEXPO meg lesz ...
Országos erdészeti fórumsorozatot indít a Nemzeti ...
Hatszáz milliós biotechnológiai beruházás valósul meg a ...
Jön a valódi áttörés a hazai ökológiai gazdálkodásban?
Aggodalomra adhat okot az ázsiai lódarázs felbukkanása ...
Aflatoxin szennyeződés – a Helyes Mezőgazdasági Gyakorlat ...
Pusztított az aszály 2024-ben: a kukoricánál a legnagyobb a ...
Megjelent az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás ...