ISOBUS alapú dinamikus művelőút-kialakítás a Tempo és Proceed vetőgépekhez
Gépesítés - 2025.05.23
Bemutatjuk a legújabb funkciót minden Väderstad Tempo szemenkénti vetőgéphez, valamint a Proceed V modellhez – az ISOBUS alapú dinamikus művelőút-kialakítást. Ez a funkció lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy a traktor ISOBUS rendszerének GPS-jele alapján vezéreljék a nyomvonalak kialakítását.
Az ISOBUS által támogatott művelőút-kialakítás egyszerűen beállítható az iPad-alapú Väderstad E-Control rendszerrel. A szántóföldön a gép automatikusan lekapcsolja a szükséges sorokat, hogy azok illeszkedjenek a permetezőgép nyomvonalához. A nyomvonalak kialakítása automatikusan történik, függetlenül attól, hogy a sorok hol helyezkednek el a gépen.
– Az ISOBUS alapú dinamikus művelőút-kialakítás legnagyobb előnye, hogy akkor is megbízhatóan működik, ha a gépkezelő nem a szomszédos nyomvonalon folytatja a vetést. A GPS-jel biztosítja a nyomvonalak pontos kialakítását, függetlenül a vetési mintázattól – mondja Oskar Karlsson, a Väderstad szemenkénti vetőgépekért felelős termékmenedzsere.

Ez a funkció együttműködik a Tempo vetőgépek további művelőút-kialakítási lehetőségeivel, mint például a WideLining a Tempo V esetében, valamint az aktív hidraulikus kocsiterheléssel a Tempo F, V, L és K modelleken.
– Az egyedi aktív hidraulikus kocsiterheléssel kombinálva a vetőgép nemcsak a magadagolást kapcsolja ki a nyomvonalak helyén, hanem a vetőkocsikat is kiemeli a talajból. Ez jól látható, zavartalan nyomvonalakat eredményez, még mielőtt a növények kikelnének – teszi hozzá Oskar Karlsson.
Az ISOBUS kapcsolatos dinamikus művelőút-kialakítás minden Tempo vetőgépen, valamint a 2025-ös modellévtől kezdődően a Proceed V 24 modellen is elérhető.

Továbbá, a jelenlegi Tempo gépek is felszerelhetők ezzel a funkcióval az új generációs Gateway egységre történő frissítéssel. Ez a frissítés további funkciókat is elérhetővé tesz, például egyszerűbb feladatvezérlési kapcsolatot, programozható traktor joystick gombokat az ISOBUS Aux-N segítségével, valamint frissített felhasználói felületet a Väderstad géphez a traktor terminálján.
A funkció működéséhez a Väderstad gépnek olyan traktor ISOBUS terminálra van szüksége, amely kompatibilis és fel van oldva az ISOBUS művelőút funkcióval – ez több újabb terminálon már elérhető a piacon.
Címkék: väderstad, vetőgép, tempo, isobus
Károsítók a szántóföldön (4. rész) – Május – június eleje
20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában – Jubileumi ...
A prémium búza útja az egészségig – szakmai napnak adott otthont a ...
FURRIER: a forgózsámolyon túl
Új működési rend lép életbe az Országos Jégkármérséklő ...
A vármegyék többségében a tavaszi munkák a végéhez közelednek
Dicsőségek és a legújabb fajták – A Martonvásári Országos ...
Borsótermesztés új alapokon – jövőbemutató fajták és innovatív ...
Ízek, illatok, harmónia: Így hozhatod létre a saját ...
A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben ...