TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 84.764,69 Ft (tonna)
Napraforgómag: 240.982,71 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 79.267,09 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 81.329,25 Ft (tonna)
Repcemag: 211.991,73 Ft (tonna)
Full-fat szója: 204.015,41 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 595 Ft
Benzin ára: 585 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 407,65
USD: 358,25
CHF: 438,66
GBP: 474,32
Hirdetés
Szőlész-borász tanulók versenyeztek Egerben

Szőlész-borász tanulók versenyeztek Egerben

Hírek - 2016.02.17

A Földművelésügyi Minisztérium hosszabb távon is tervezi, hogy Egerben szőlész-borász képzés valósuljon meg, amelynek törvényi feltételeit már megteremtette – emelte ki Román István agrárszakképzésért felelős helyettes államtitkár az Eszterházy Károly Szőlészeti Borászati Napokon Egerben.


A júniustól egyetemként működő Eszterházy Károly Főiskola, a Károly Róbert Főiskola, a Magyar Bor Akadémia közreműködésével szervezte meg azt a kétnapos szakmai konferenciát és borászati napokat, melynek központjában a szőlészet és bortermelés aktuális kérdései állnak.

Román István, beszédében elmondta, hogy Magyarországon jelenleg 9 intézmény végez középfokú nappali rendszerű szőlész-borász képzést, melyek vagy a Földművelésügyi Minisztérium fenntartásában, vagy az FM hozzájárulásával állami és nem állami fenntartók által működnek.

Hozzátette, hogy a szakképzés rendszerének gyakorlatiasabbá válása ezen a képzési területen is megvalósult, a duális képzés keretében a diákok jelentős része termelési körülmények között szerzi meg a szükséges tudást, és egyúttal nagyobb gyakorlati tapasztalatra is szert tehetnek.

A konferencia mellett szőlész-borász szakmai versenyen mérhetik össze tudásukat a fiatalabb generáció képviselői, melyen 5 szakképző iskola csapatai vesznek részt. A versenyen mind gyakorlati, mind elméleti feladatokat kell meg oldani, többek között borászati analitikai és borismereti témakörökben.




Forrás: FM sajtóiroda

Címkék:
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

NextProtect – Avagy a jövő növényvédelme

Az európai fogyasztást ismerve a jövő agrártermelésének célja nem a tömegtermelés lesz, sokkal inkább a biztonságos ...