
Nagyobb területen „termesztünk” parlagfüvet, mint dinnyét
Hírek - 2017.12.17
Országszerte több mint 3200 parlagfűfoltot derítettek fel idén, amelyek összterülete meghaladja az 5000 hektárt. Ez több, mint amekkora földön görögdinnyét termesztünk idehaza.
Idén országosan 3270 parlagfű foltot derítettek fel eddig, ezek nagysága 5044,16 hektár, a közérdekű védekezést elrendelő határozatok száma pedig 2721 a földhivatal által november 17-ig megadott adatok alapján – közölte a Földművelésügyi Minisztérium. Az MTI-hez eljuttatott tájékoztatás szerint a végleges adatokat a hatósági ügyek lezárását követően teszik közzé. A sokak életét megkeserítő parlagfűszezon egyébként véget ért, a parlagfű virágzása és szórása befejeződött.
A földhivatalok a mezőgazdasági kultúrában 2289 hektáron 1326 parlagfű foltot, a tarlón 1930 hektáron 937-et, a parlagon lévő 825 hektáros területen pedig 1007-et mértek. A legtöbb közérdekű védekezést elrendelő határozat – mintegy 519 – Somogy megyében volt, ahol ez 200 hektárt érintett, a második legtöbbet – 372-t – pedig mintegy 252 hektárra Pest megyében adtak ki.
A nem teljesített közérdekű védekezések számáról nincs adat, mert ahogy az ügyfelek tudomást szereznek az eljárásról, azonnal elvégzik a terület gyommentesítését. A bő 5000 hektáros összkiterjedés azért megdöbbentő, mert Magyarországon ennél valamivel kisebb területen termelnek például görögdinnyét.
Forrás: MTI
Címkék: védekezés, parlagfű, allergia, görögdinnye, Földművelésügyi Minisztérium , Magyarország
Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

Talaj- és növényvédelem a HORSCH gépeivel – Talajműveléstől a ...

Húsipari innovációk: új kutatás-fejlesztési projekt indul a ...

A csemezpusztai környezeti katasztrófa - további lépések ...

Nézzük, hogy miért/mivel vakcináznak itthon a száj- és ...

Pulsar® Plus-os gyomirtás mesterfogásai

Társa a bajban és az aszályban is – Vízszivattyúk a STIHL ...

Baktériumos talajoltás lépésről lépésre: Mit érdemes tudni?

Optimális gombaölőszer-választás a kalászosnövények kora ...

A hamuszürke szárkorhadás az új növénygyilkos