TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 67.800,35 Ft (tonna)
Napraforgómag: 196.031,18 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 74.625,65 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 59.380,67 Ft (tonna)
Repcemag: 195.741,40 Ft (tonna)
Full-fat szója: 199.251,45 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 664 Ft
Benzin ára: 576 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 363,28000
USD: 314,36000
CHF: 386,38000
GBP: 425,11000
Hirdetés
Kedvezőbb feltételekkel juthatnak lakáshitelhez az őstermelők és a mezőgazdasági egyéni vállalkozók

Kedvezőbb feltételekkel juthatnak lakáshitelhez az őstermelők és a mezőgazdasági egyéni vállalkozók

Hírek - 2025.10.09

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) javaslatára kedvezőbb feltételekkel juthatnak hozzá a 3 százalékos lakáshitelhez az átalányadózó őstermelők és a mezőgazdasági egyéni vállalkozók - közölte a NAK az MTI-vel.

Az érdekképviselet a mezőgazdaságban dolgozók speciális adózásával indokolta a kezdeményezést, a tapasztalatok szerint ugyanis a bankok egy része nem fogadta el a mezőgazdasági őstermelők jövedelmét lakáshitel igényléséhez, különösen azokét, akik családi gazdaságban dolgoznak.

A NAK indítványozta, hogy az átalányadózó mezőgazdasági őstermelők hiteligényléskor a bevételük 50 százalékát alapul vehessék jövedelmeként az Otthon Start program esetében. A mezőgazdasági őstermelői tevékenységből származó bevétel alapján megállapított jövedelmet a lakáshitel elbírálásnál egységesen fogadják el - tették hozzá.

A közlemény szerint az agrárkamara a vidéki életminőség javításában fontos eszköznek tartja, ezért támogatja az otthonteremtést segítő programokat. A hiteligénylési feletételek módosítását Papp Zsolt NAK-elnök is lényeges előrelépésnek nevezte a közösségi oldalán közzétett szerdai bejegyzésében.




Forrás: MTI, Fotó: Pixabay

Címkék: hitel
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Makrofomina itt, ott, mindenhol

Éghajlatunk változásával alapjaiban alakulnak át szántóföldi gazdálkodásunk körülményei, amely alól nem kivétel ...