TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 85.393,76 Ft (tonna)
Napraforgómag: 215.090,65 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 75.592,82 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 80.251,50 Ft (tonna)
Repcemag: 207.187,88 Ft (tonna)
Full-fat szója: 207.009,72 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 658 Ft
Benzin ára: 640 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 409,26000
USD: 389,96000
CHF: 431,28000
GBP: 484,64000
Hirdetés
Időjárás: nemszeretem napok jönnek a fél országra, rengeteg esővel és egy kis lehűléssel

Időjárás: nemszeretem napok jönnek a fél országra, rengeteg esővel és egy kis lehűléssel

Időjárás - 2023.04.24

A napos és meleg hétvége után hidegzuhanyként ér minket az új hét kezdete, és ezt vehetjük szó szerint is. Rengeteg eső érkezik keddig a fél országra, aztán a következő hétvégén újra.

Hétfő estétől döntően erősen felhős vagy borult marad az idő, de az éjszaka második felétől nyugat felől a Dunántúlon vékonyodik, csökken a felhőzet. A csapadékzóna kelet felé vonul, reggelre inkább csak a Dunától keletre eshet. Az esti órákban zivatar a déli tájakon még előfordulhat. Az északnyugati szél reggelre egyre több helyen megélénkül – jelezte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Hajnalra általában 8 és 12 fok közé hűl le a levegő, de a kevésbé szeles nyugat-dunántúli tájakon ennél hidegebb is lehet.

Kedd reggeltől az összefüggő felhőzet a csapadék súlypontjával együtt fokozatosan kelet, északkelet felé tolódik, ott jelentős mennyiségű csapadékot okozva. Mögötte szakadozik, csökken a felhőzet, délutántól a Dunántúlon változóan felhős idő várható, záporokkal, esetleg zivatarral is. A legtöbb napsütés a középső országrészben várható. Az északnyugati szél élénk, többfelé erős lesz.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 13 és 19 fok között alakul, de a tartósan felhős, csapadékos északkeleti tájakon ennél pár fokkal hűvösebb idő várható.

(Fotó: Shlomaster/Pixabay)



Címkék: időjárás, előrejelzés, magyarország, április 25, kedd, csapadék, lehűlés
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

2025 Év madara – a böjti réce

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) 1979-ben indította el „Év madara" programját, ...