Önjáró permetezőt mutat be a Lemken
Permetezéstechnika - 2019.11.07
Az elsősorban talajművelő gépeiről ismert német Lemken vadonatúj fejlesztésű önjáró permetezőgépet mutat be az Agritechnicán. A sokoldalú használhatóság mellett a kényelmes és biztonságos munkavégzésre is nagy hangsúlyt fektettek.
2017 tavaszán röppent fel a hír, hogy az „ekespecialistának” tartott Lemken stratégiai partnerségre lép a gleicheni (alsó-szászországi) székhelyű Bräutigam vállalattal, önjáró permetezőgép kifejlesztése céljából. Az idei Agritechnica szakkiállításra el is készült a Nova 14 névre keresztelt gép, amelyről egyelőre csak fantáziarajzok születtek, de Hannoverben sor kerül a valódi bemutatóra is.

A Lemken első önjáró permetezőgépét széles körű beállítási lehetőségek, új automata keretszabályozás és kényelmes, tágas, hangszigetelt fülke jellemzi. Opcionálisan 4-es kategóriájú túlnyomásos kabinnal, háromlépcsős légszűrő rendszerrel is elérhető. A nagy ablakfelületek a tökéletes kilátásról, a légrugós ülés a kezelői komfortról gondoskodik. A kezelőszervek az ergonomikus kartámaszba lettek építve, az innovatív joystick pedig könnyen az egyedi igényekre szabható. A sima belső felületű polietilén tartály térfogata 4800 vagy 7200 literes lehet (a tisztavizes tartály 660 literes), a keretszélesség 24-től egészen 39 méterig terjedhet.
A teleszkópos tengely lehetővé teszi, hogy a nyomtáv 1,8 és 2,3 méter között szabadon változtatható legyen. Az összkerékhajtás és a 120 cm-es hasmagasság extra védelmet nyújtanak a kultúrnövényeknek (a magasság hidraulikusan 160 cm-ig növelhető). Az alumínium szórókeret robusztus, ugyanakkor meglepően kis tömegű. A Lemken ABC (AdaptiveBalancingControl) rendszere automatikusan mindig a megfelelő pozícióban, a célterülettől optimális távolságban tartja a keretet. A Lemken Nova 2020 közepétől lesz elérhető a piacon.
Szerző: AgrárUnió
Címkék: növényvédelem, Agritechnica, Lemken, újdonság, önjáró permetezőgép
Egyszerű cső, összetett közösség – Újra víz van a kiszáradt ...
Strip-till művelés Hajdúböszörményben
A ló egészsége a szénával kezdődik – szakmai összefogás indult a ...
Mennyit számít a bálatömörség?
A hulladéktól az erőforrásig
Ön hogyan dönt? Védekezik vagy kockáztat?
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...
Myxomatózis – élvonalban a Soproni Egyetem kutatócsoportja
Az Európai Bizottság 540 millió eurós támogatást nyújt a ...
44 százalékkal csökkent a nyerstej kiviteli ára egy év alatt