Május 15. az egységes kérelmek szankciómentes beadási határideje
Hírek - 2019.05.06
Május 15-én lezárul az egységes kérelmek szankciómentes beadási időszaka. Eddig több mint 101 ezer kérelmet nyújtottak be a termelők, ennek 76 százalékát a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara falugazdászainak közreműködésével. Összességében 173 ezer kérelem beadására lehet számítani.
Az egységes kérelmek szankciómentes beadási időszaka 2019. május 15-én lezárul. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) falugazdászai idáig több mint 77 ezer kérelmet adtak be, ez az összes eddig benyújtott kérelem 76 százalékát teszi ki.
Az elmúlt évek adataiból kiindulva összességében 173 ezer kérelem várható, így a hiányzó több mint 70 ezer kérelem beadására a határidő lejártáig hátralévő 10 napban lehet számítani.
A NAK kéri azokat a gazdálkodókat, akik még nem adták be kérelmüket, hogy a zökkenőmentes ügyintézés érdekében egyeztessenek időpontot falugazdászukkal. A május 15. után benyújtott kérelmek esetében ugyanis már munkanaponként 1 százalékos támogatáscsökkentéssel kell számolni. A kérelembeadásra nyitva álló utolsó nap 2019. június 11.
Fontos változás, hogy a május 15-ig beadott kérelmek szankció nélküli módosítása idén május 31. helyett június 2-ig lehetséges. Kivételt képeznek ez alól az állatalapú támogatási kérelmek, amelyek esetében a május 15. után történő változtatás már támogatáscsökkenést von maga után.
A kérelem benyújtható az alábbi linken:
https://e-kerelem.mvh.allamkincstar.gov.hu/enter/
Címkék: egységes kérelmek
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...
Júliusi kerti bakancslista
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
Mennyit számít a bálatömörség?
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
Döntött a minisztérium – visszaáll a megszokott működési rendre ...
Csak precízen! – Terepszemlén: Valtra N155e Direct
Aszálystratégiák (1. Rész) – Növényvédelem stresszhelyzetben
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...
Myxomatózis – élvonalban a Soproni Egyetem kutatócsoportja