Mintegy 1 tonna húst vont ki a Nébih a forgalomból egy Baranya megyei élelmiszer előállító egységben
Hírek - 2018.01.31
Egy Baranya megyei charolais szarvasmarha termékeket előállító üzemben tartott ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A hatóság kb. 1 tonna hús forgalomba hozatalát tiltotta meg, valamint elrendelte annak megsemmisítését.
Az egység az általa gyártott termékek nyomon követhetőségét nem biztosította, a nyomon követési dokumentációt nem vezette.
Az ellenőrzés során 66 tétel, kb. 1 tonna hús forgalomba hozatalát tiltotta meg a hatóság, és elrendelte forgalomból kivonásukat és megsemmisítésüket. A forgalomból kivont tételek döntő többségükben nem voltak nyomon követhetőek, és az egységben jelentős mennyiségű, penészes, érlelés alatt lévő tételt találtak az ellenőrök. Az érlelés befejeztével a penészréteget eltávolították, majd a terméket értékesítésre csomagolták. Az eltávolított penészes részeket egy állatmenhely szállította el.
A nyomon követhetőség hiánya miatt a szakemberek elrendelték az egység által gyártott termékek forgalomból történő visszahívását.
Az eljárás és a bírság megállapítása folyamatban van.
Forrás: Nébih
Címkék: Nébih, hús, ellenőrzés, Baranya
Permetezőgépek finomhangolása – Hatékony permetezés a ...
A gyümölcsfák nyári metszése: A bőséges és egészséges termés ...
FURRIER: a forgózsámolyon túl
Így indítsd a júniusi másodvetést a rekordtermésért
20 év a magyar mezőgazdaság szolgálatában – Jubileumi ...
Több vármegyében is megszűnik a tűzgyújtási tilalom
A nyerstej termelői ára egy év alatt több mint 30 százalékkal ...
A prémium búza útja az egészségig – szakmai napnak adott otthont a ...
A napraforgó védelme nem virágzáskor kezdődik
Direktvetés Horsch gépekkel