Közeleg az Extenzív gyepek évi egyszeri kaszálásának bejelentési határideje
Hírek - 2025.10.10
A 2025. évben az Agro-ökológiai Program keretében Egyéb (nem Natura 2000) gyep földhasználati kategóriában választható gyakorlat volt az Extenzív gyepek évi egyszeri kaszálása.
A gyakorlat a teljes földhasználati kategóriára vonatkozik, ami azt jelenti, hogy minden táblára be kell tartani az előírásokat, melyek közül a legfontosabb, hogy legalább egy alkalommal le kell kaszálni a területet úgy, hogy a kaszálékot le kell hordani. Ezt a műveletet a tárgyév május 1. napjától szeptember 30. napjáig kell elvégezni. Ezen kívül nagyon fontos, hogy ha a kaszálás megtörtént, akkor be is kell jelenteni az agrotechnikai műveletet az Egységes kérelem keretében.
Mivel a kaszálás elvégzésének határideje szeptember 30. napja volt, a bejelentést pedig 20 napon belül meg kell tenni, ezért felhívjuk az érintett gazdálkodók figyelmét arra, hogy a bejelentési határidő hamarosan lejár.
Figyelem! A bejelentés elmulasztása a gyakorlat elutasítását is eredményezheti.
Forrás: kap.gov.hu
Címkék: gyep, aöp, kaszálás
Kertészkedés szintet lépve – Miért az emelt ágyás a bőséges ...
Vadföldgazdálkodás és a fenntartható vadgazdálkodás ...
Európai szinten is kiemelkedő öntözési projekt valósult meg ...
Ősszel elvetni, tavasszal (nem) elrontani – Néhány gondolat a ...
Tiszta tábla, biztos alapok: kalászos gyomirtás a gyakorlatban
Károsítók a szántóföldön – Március vége-április eleje
Költségkímélő napi rutin – Energiahatékonyság az állattartó ...
Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért
Paci® a gyompusztító
Újdonságok Szlovéniából. Egyszerűen a legjobb…