Fontos változás az EU Login/TRACES NT szakrendszerben: Megszűnik az SMS-alapú kétfaktoros hitelesítés
Hírek - 2024.12.03
Az EU Login SMS-hitelesítés 2025. április 1-jén megszűnik – erről tájékoztatja az ügyfeleket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Időben állítsanak be egy alternatív hitelesítési módszert a felhasználók
A Nébih honlapján közzétett hír szerint a hatóság arra kéri a felhasználókat, hogy a TRACES NT szakrendszer további használatának biztosítása érdekében, időben állítsanak be egy alternatív hitelesítési módszert a saját EU Login bejelentkezési profiljukban, mert a későbbiekben az SMS-alapú hitelesítés már nem lesz elérhető.
Az Európai Bizottság 2024. június 24-től tette kötelezővé a kétfaktoros hitelesítést az EU Login, és így a TRACES NT minden felhasználója (hatóságok, gazdasági szereplők, szállítmányozók) számára. Az SMS-alapú kétfaktoros hitelesítés célja volt, hogy megvédje a felhasználói profilokat az illetéktelen hozzáféréstől, valamint növelje az informatikai biztonságot.
A jövőben az SMS-alapú hitelesítésre már nem lesz lehetőség
A Nébih felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy az EU Login SMS-hitelesítés 2025. április 1-jén véget ér. Nagyon fontos, hogy a felhasználók a TRACES NT szakrendszer 2025. április 1. utáni további használatának céljából, időben kezdjenek el alkalmazni egy alternatív hitelesítési módszert a saját EU Login bejelentkezési profiljukon belül, ugyanis a jövőben az SMS-alapú hitelesítésre már nem lesz lehetőség.
A kétfaktoros hitelesítés beállítására vonatkozó részletes útmutató videó az alábbi linken elérhető: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-231618
Címkék: nébih
Készüljünk az új repceszezonra! – Hibridválasztás, ...
Myxomatózis – élvonalban a Soproni Egyetem kutatócsoportja
Az Európai Bizottság 540 millió eurós támogatást nyújt a ...
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...
A málna metszése szüret után: Így készítsd fel a bokrokat a jövő ...
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
A PGR új arca – modern, felhasználóbarát felület a megszokott ...
Ön hogyan dönt? Védekezik vagy kockáztat?
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...