TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 65.113,14 Ft (tonna)
Napraforgómag: 211.617,13 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.008,57 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 69.481,79 Ft (tonna)
Repcemag: 185.442,51 Ft (tonna)
Full-fat szója: 196.543,96 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 355,14000
USD: 301,89000
CHF: 387,93000
GBP: 410,99000
Hirdetés
Újra demonstrálnak tejtermelők Budapesten

Újra demonstrálnak tejtermelők Budapesten

Hírek - 2016.05.24

Újra demonstrálnak tejtermelők Budapesten a tovább csökkenő felvásárlási árak és a feldolgozott tejtermékek áfacsökkentésének elmaradása miatt; a tüntetők mintegy 50 tehénnel a Margit híd pesti hídfőjénél gyülekeztek hétfőn délelőtt.

A gazdák a Miniszterelnöki Hivatalhoz vonulnak, ahol petíciót akarnak átadni Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek.
Hegedűs Imre, a tejtermelők demonstrációs bizottságának tagja az MTI-nek elmondta, hogy a tej literenkénti felvásárlási ára már jóval az önköltség alá, 60-65 forintra csökkent, így a tejtermelők 1 liter tejen mintegy 20 forintot veszítenek.
Azt is kifogásolják, hogy a kormány "eredeti tervétől eltérően" csak a friss tej áfáját kívánja csökkenteni jövőre 5 százalékra, az UHT, illetve a féltartós tejét és a félkemény sajtokét azonban nem. A tejtermelők attól tartanak, hogy ezzel folytatódnak az áfacsalások az UHT-tejek piacán, ami belföldi piaci pozícióikat is veszélyezteti




Forrás: MTI

Címkék:
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

A magas kockázatú vármegyékben is visszavonták a baromfik ...

A madárinfluenza járványügyi helyzete kedvező alakulásának köszönhetően dr. Nemes Imre országos főállatorvos a ...