Alapkőletételi ünnepség Ludwigshafenben: A BASF új fermentáló üzemet épít növényvédőszerek gyártására
Hírek - 2024.03.25
Kétszámjegyű millió euró nagyságrendű beruházás. A biológiai és biotechnológiai növényvédőszerek portfóliójánakmegerősítése. Újabb lépés a ludwigshafeni gyártási folyamatok átalakításában.
A BASF megkezdte a biológiai és biotechnológiai alapú növényvédő szerek új fermentációs üzemének építését Ludwigshafenben. A gyár várhatóan 2025. második felében kezdi meg működését, és biológiai gombaölő szereket és biológiai vetőmagkezelő termékeket fog gyártani. A jelenlegi tervek alapján 30 embert foglalkoztatnak majd a termelésben, a logisztikában, a mérnöki és karbantartási munkákban. Az üzemben olyan termékeket állítanak majd elő, amelyek többek között a biológiai gombaölő szerek és a biológiai csávázás terén éértéket teremtenek a gazdálkodók számára. A tervek szerint a BASF e az üzemet az Inscalis® (egy gombatörzsből származó új rovarölő szer) fő alkotóelemének előállítására is használni fogja. Az üzem mikroorganizmusok segítségével alakítja majd át a megújuló nyersanyagokat, például a glükózt a kívánt termékké – ezt az eljárást nevezzük fermentációnak. „Úgy látjuk, hogy egyre nő a kereslet a biológiai növényvédőszerek iránt. Ez a beruházás egy fontos lépést jelent egy még erősebb és versenyképesebb portfólió kialakításában ezen a területen” - mondta Marko Grozdanovic, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális stratégiai marketingért felelős vezető alelnöke. „A fermentáció ráadásul egy olyan, kifejezetten rugalmas technológia, amellyel a jövőben még több innovatív, biotechnológiai eredetű terméket tudunk majd a piacra vinni.”
„Ez a fejlesztés a ludwigshafeni gyártelepünkön végzett gyártást illetően egy újabb lépés a megújuló nyersanyagokon alapuló, alacsonyabb energiaintenzitású, innovatív gyártási folyamatokra való átállásban” – mondta Christian Aucoin, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális működésért felelős vezető alelnöke. "A telephely kiváló infrastruktúrájának, a már meglévő, nagy teljesítményű termelési szervezetbe való integrációnak és a közeli kutatási egységek, például a fehér biotechnológiában kutatást végző White Biotechnology, jelenléte miatt kiváló szinergiákat kínál."
A leander teleltetése – minden, amit tudnod kell
Elmarad a januári AgrárgépShow, de az AGROmashEXPO meg lesz ...
Új AKG- és ÖKO-program, DIMOP-pályázatok
Kihívások és lehetőségek a növényvédelemben
A Kverneland hivatalos márkakereskedője lett az AGROTEC ...
A szőke szépség (1. rész) – Haflingi ló tenyésztésben, ...
Jön a valódi áttörés a hazai ökológiai gazdálkodásban?
Kiderült mekkora összegre számíthatnak a gazdák a közvetlen ...
A „diómérgezés” valójában egy tremorogen mikotoxikózis
Az őszi búza okszerű és gazdaságos őszi tápanyag-utánpótlása