TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 79.359,96 Ft (tonna)
Napraforgómag: 181.376,88 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 74.408,92 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 65.682,57 Ft (tonna)
Repcemag: 202.545,37 Ft (tonna)
Full-fat szója: 191.256,69 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 611 Ft
Benzin ára: 600 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 406,03
USD: 376,65
CHF: 432,14
GBP: 488,14
Hirdetés
Alapkőletételi ünnepség Ludwigshafenben: A BASF új fermentáló üzemet épít növényvédőszerek gyártására

Alapkőletételi ünnepség Ludwigshafenben: A BASF új fermentáló üzemet épít növényvédőszerek gyártására

Hírek - 2024.03.25

Kétszámjegyű millió euró nagyságrendű beruházás. A biológiai és biotechnológiai növényvédőszerek portfóliójánakmegerősítése. Újabb lépés a ludwigshafeni gyártási folyamatok átalakításában.

A BASF megkezdte a biológiai és biotechnológiai alapú növényvédő szerek új fermentációs üzemének építését Ludwigshafenben. A gyár várhatóan 2025. második felében kezdi meg működését, és biológiai gombaölő szereket és biológiai vetőmagkezelő termékeket fog gyártani. A jelenlegi tervek alapján 30 embert foglalkoztatnak majd a termelésben, a logisztikában, a mérnöki és karbantartási munkákban. Az üzemben olyan termékeket állítanak majd elő, amelyek többek között a biológiai gombaölő szerek és a biológiai csávázás terén éértéket teremtenek a gazdálkodók számára. A tervek szerint a BASF e az üzemet az Inscalis® (egy gombatörzsből származó új rovarölő szer) fő alkotóelemének előállítására is használni fogja. Az üzem mikroorganizmusok segítségével alakítja majd át a megújuló nyersanyagokat, például a glükózt a kívánt termékké – ezt az eljárást nevezzük fermentációnak. „Úgy látjuk, hogy egyre nő a kereslet a biológiai növényvédőszerek iránt. Ez a beruházás egy fontos lépést jelent egy még erősebb és versenyképesebb portfólió kialakításában ezen a területen” - mondta Marko Grozdanovic, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális stratégiai marketingért felelős vezető alelnöke. „A fermentáció ráadásul egy olyan, kifejezetten rugalmas technológia, amellyel a jövőben még több innovatív, biotechnológiai eredetű terméket tudunk majd a piacra vinni.”

„Ez a fejlesztés a ludwigshafeni gyártelepünkön végzett gyártást illetően egy újabb lépés a megújuló nyersanyagokon alapuló, alacsonyabb energiaintenzitású, innovatív gyártási folyamatokra való átállásban” – mondta Christian Aucoin, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziója globális működésért felelős vezető alelnöke. "A telephely kiváló infrastruktúrájának, a már meglévő, nagy teljesítményű termelési szervezetbe való integrációnak és a közeli kutatási egységek, például a fehér biotechnológiában kutatást végző White Biotechnology, jelenléte miatt kiváló szinergiákat kínál."

Címkék: basf
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Pusztított az aszály 2024-ben: a kukoricánál a legnagyobb a ...

Az ütemesen végzett őszi munkáknak köszönhetően október első hetéig befejeződött a napraforgó betakarítása, és ...