Fel kell készülni az aszályra
Támogatások - 2023.01.06
Június 30-ig lehet pályázni öntözésfejlesztésre.
A Vidékfejlesztési Program keretében meghirdetett „A mezőgazdasági vízgazdálkodási ágazat fejlesztése" és „Az öntözési közösségek együttműködésének támogatása" című pályázati felhívásokra 2023. június 30-ig lehet a kérelmeket benyújtani.
A beruházásokat támogató kiírás átfogóan biztosít fejlesztési forrást minden, az öntözéshez kapcsolódó tevékenységhez, így többek között tározóterek, új vízkivételi művek kialakításához, öntözőgépek és csővezetékek telepítéséhez és az elavult öntözőrendszerek elemeinek cseréjéhez. Ezen kívül a gazdák a csatornák kotrásához, karbantartásához szükséges gépek, például önjáró kotrógépek beszerzéséhez is igényelhetnek támogatást.
A kormány a rendelkezésre álló vízkészlet hatékonyabb felhasználását szem előtt tartva ösztönzi a termelők öntözési közösségekbe szerveződését. Az öntözési közösségek együttműködésének támogatására kiírt felhívás keretében a meglévő, közös érdekeltségű öntözőtelepek közös üzemeltetésére és az új öntözési beruházások előkészítésére lehet pályázni.
A két kiírás kapcsán már csaknem 50 milliárd forint támogatást kaptak a gazdák, a KAP Stratégiai Terv keretei között pedig 2022 után további 70 milliárd forintot terveznek erre a célra fordítani.
Címkék: öntözés, pályázat, támogatás, vízgazdálkodás
A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben ...
FURRIER: a forgózsámolyon túl
Lemondott a NAK elnöki tisztségéről Papp Zsolt György
Terménypiaci helyzetkép 2026. májusában: változó ...
75 százalékkal nőtt a marhahús-export az év elején
Fito kalauz napraforgóban
Kerti méhlegelő lépésről lépésre: Kevesebb fűnyírás, több élet
Direktvetés Horsch gépekkel
A jégkármérséklő rendszer továbbra is védi az országot
A napraforgó védelme nem virágzáskor kezdődik