Vidékfejlesztési hivatal: sokrétű a vidékfejlesztésre szolgáló uniós források felhasználása
Támogatások - 2016.02.01
A legkülönbözőbb ágazatok, így például az élelmiszeripar, az öntözésfejlesztés, illetve a kertészet is támogatást kaphat a vidékfejlesztésre szánt uniós keretből, amelyre önkormányzatok, non-profit szervezetek és még egyházak is pályázhatnak - mondta Gyuricza Csaba, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) elnöke, egyetemi tanár az M1 aktuális csatornán hétfőn.
Hozzátette: nagyon sokrétű a támogatások felhasználása, de alapvetően az agrárvidéket fejlesztő programról van szó. Az elnök felidézte, hogy a 2014-2020-as uniós ciklusban 12 ezer milliárd forint forrás érkezik Magyarországra az EU-ból. Ebből mintegy 3700 milliárd forint célzottan a mezőgazdaságot és 1700 milliárd forint a vidékfejlesztést szolgálja majd, ugyanakkor ez az összeg a mezőgazdaságra fókuszáló gazdaságfejlesztési operatív programokkal akár több is lehet.
Gyuricza Csaba a fejlesztések mellett kiemelt területként említette az agrárkutatást, véleménye szerint elengedhetetlen 5-10 évvel a gyakorlat előtt járni a fejlett mezőgazdasághoz, ezért szükség van az egyetemi utánpótlás biztosítására - mondta az MVH elnöke.
Forrás: MTI
Címkék:
Fontos határidő: március 31-ig teljesítendő az éves nitrát ...
Mi az összefüggés a stressztűrés és a levélnedv-Brix-érték ...
Károsítók a szántóföldön – Március vége-április eleje
Új szakmai kézikönyv segíti a szőlő aranyszínű sárgaságának ...
Rangos kitüntetést kapott Fórián Zoltán, az AgrárUnió állandó ...
Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért
Növeljük a folyamatos erdőborítással kezelt állami erdők ...
Komplex gyomhelyzetekre komplex válasz: így működik a PIRATES ...
Költségkímélő napi rutin – Energiahatékonyság az állattartó ...
A korai gyommentes kukorica kulcsa – a pre-poszt technológiában ...