Több mint 3 milliárd forintos kerettel nyílt pályázati felhívás a haltermelőknek
Támogatások - 2024.09.27
A Magyar Halgazdálkodási Operatív Program Plusz (MAHOP Plusz) a 2021-2027 közötti időszakban a magyar halgazdálkodás támogatásának és fejlesztésének alapját jelenti. Ennek részeként a napokban megjelent „Halastavak természetiérték-fenntartó szerepének támogatása” című pályázati felhívás az extenzív akvakultúrával foglalkozó vállalkozások, közjogi szervek és civil szervezetek számára biztosít forrást a halastavak természetiérték-fenntartó szerepének megőrzéséhez – tájékoztatott az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
Feldman Zsolt ismertette, hogy az önerőt nem igénylő, vissza nem térítendő forrást nyújtó felhívás célja a hagyományos technikákon alapuló extenzív tógazdasági haltermelés, a természet és a biológiai sokféleség megőrzésének és helyreállításának, illetve a tájképi elemek megóvása érdekében nyújtott szolgáltatásának támogatása.
Az elnyerhető támogatás úgy járul hozzá a halgazdálkodási ágazat likviditásához, hogy részlegesen kompenzálja a termelők természet- és környezetvédelmi, a vízgazdálkodási korlátozásokból fakadó hozamkiesését és a termelési költségnövekedést, de a természetvédelmi szempontból fontos fajok populációinak, és a megújuló természeti erőforrások fenntartása érdekében elmaradt vagy kieső jövedelmet is. A támogatási kérelmek benyújtására 2024. október 25-től lesz mód – részletezte az államtitkár.
A támogatás akár már 1 hektáros tóterület esetén igényelhető, feltétele pedig a természetvédelmi és biológiai sokféleség megőrzésének a felhívás műszaki tartalom szerinti, 5 évre történő vállalása. Az igényelhető támogatási összeg hektáronként és évenként 40 ezer forint. A felhívás és a hozzá kapcsolódó tájékoztató anyagok, mellékletek elérhetőek a központi pályázati portálon, a támogatási kérelmek benyújtása az Elektronikus Pályázó, Tájékoztató és Kommunikációs Rendszeren (EPTK) keresztül lehetséges.
Forrás: AM Sajtóiroda, Fotó: Pixabay
Címkék: támogatás, pályázat, halgazdálkodás, hal, haltermelésMegbízhatóság és hatékonyság a Pantera 40EC-vel ősszel is!
Hiszünk a személyes kapcsolattartás erejében!
Ötvenkét őszibúza-fajtát és 15 repcehibridet vizsgáltak a ...
A sikeres ÁTK-pályázat alapja a körültekintő felkészülés
Az őszi búza alaptrágyázása
Pánikkeltésből elég a toxin kapcsán, ezzel a felvásárlók cégek ...
Őszi repcekártevők
Súlyos veszteségek a kukorica- és napraforgótermésben
Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén – Mindenkinek használni ...
Folyékony alaptrágyázás – súlyos aszály után!