Ki mint öntöz, úgy arat – „Mert a száraz talajban nem történik semmi”
Növénytermesztés - 2017.01.08
A precíziós öntözés gyakorlati megvalósításáról tartott szántóföldi bemutatóval egybekötött szakmai tanácskozást a KITE Zrt. október 25-én. A szarvasi programon szó esett arról, hogyan növelhető a talaj termékenysége, milyen módon érhető el az optimális nedvességtartalom, és ennek megvalósításához miként járulhatnak hozzá a Valley márkájú öntözőrendszerek.
Tisztelt Látogatónk!
A cikk megtekintése előfizetéshez kötött!
Amennyiben rendelkezik online előfizetéssel, jelentkezzen be az előfizetéshez tartozó felhasználói fiókba.
Belépés
Ha még nem előfizetőnk, ismerje meg előfizetési ajánlatainkat, hogy hozzáférhessen lapunk korábbi cikkeihez is!
A hasznos ismeretekkel szolgáló, jelentős számú érdeklődőt vonzó rendezvényt Futó Zoltán, a Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Karának megbízott dékánja, valamint Hadászi László, a KITE Zrt. fejlesztési és szaktanácsadási igazgatója nyitotta meg. A felsőoktatási intézmény és a nádudvari agrárintegrátor cég régóta együttműködik egymással, a közelmúltban például a szarvasi Tessedik Campus öntözésfejlesztését is közösen valósították meg.
A talajéletnek is alapja a víz
A tanácskozás nyitó előadását Dobos Endre, a Miskolci Egyetem tanszékvezető docense tartotta, aki szerint az öntözés a precíziós gazdálkodási rendszer alkalmazásával lehet igazán hatékony. Kiemelte ugyanakkor, hogy a talaj megismeréséhez elkerülhetetlen a szelvényásás, amely jól kiegészítheti az NDVI (normalizált vegetációs index) értékekből vagy az elektromos vezetőképességre utaló Veris-térképezésből származó információkat.

A Corner karral felszerelt körforgó a területek 95%-át képes öntözni
Szerző: AgrárUnió
Címkék:
Terménypiaci helyzetkép 2026. májusában: változó ...
Májusi-júniusi tennivalók a napraforgóban
Drónok a hazai mezőgazdaságban – Technológia, szabályozás, ...
Direktvetés Horsch gépekkel
Így indítsd a júniusi másodvetést a rekordtermésért
Fito kalauz napraforgóban
A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben ...
A jégkármérséklő rendszer továbbra is védi az országot
A MATE kutatóinak történelmi sikere: először szaporítottak ...
Segédlet a jogszerű drónos növényvédelmi munkavégzéshez