TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 71.531,61 Ft (tonna)
Napraforgómag: 225.139,98 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.140,14 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 69.074,88 Ft (tonna)
Repcemag: 193.876,25 Ft (tonna)
Full-fat szója: 194.848,00 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 376,81
USD: 322,45
CHF: 408,06
GBP: 432,76
Hirdetés
2024 az innováció éve a növénytermesztésben!

2024 az innováció éve a növénytermesztésben!

Növénytermesztés - 2024.03.24

Az előző évek változatos kihívásai után idén az agráriumban az innováció és a fenntarthatóság kerül előtérbe.

A növénytermesztés terén is új lehetőségek nyílnak meg, amelyek középpontjában a jövedelmezőség és a termésbiztonság továbbra is kulcsfontosságú szerepet játszik. Az agráriumban egyre nagyobb hangsúlyt kapnak azok a technológiák és módszerek, amelyek lehetővé teszik a termelékenység növelését, miközben minimalizálják a környezeti hatásokat.

2024 az innováció éve a növénytermesztésben! Az elmúlt évek szélsőségeinek köszönhetően egyre kiszámíthatatlanabbá vált a kukoricatermesztés. Kevesebb, mint tíz év alatt a legmagasabb és a legalacsonyabb termésrekordok is megdőltek. Az OpLit termékcsaládon keresztül az RAGT azonosította a portfóliója legellenállóbb kukorica hibridjeit. Ezek a hibridek kedvező években csúcstermésre képesek, de a nehéz években is jól alkalmazkodnak. . Ezáltal  képesek mérsékelni a veszteségeket, amit a  tavaszi hirtelen lehűlések, száraz, magas hőmérsékletű nyarak vagy a szélviharok okozhatnak.  A RAGT által végzett kísérletekben, különösen a stresszes körülmények között, az OpLit jelzéssel jelölt kukoricák 30%-kal magasabb terméshozammal multák felül a nem stressztűrő hibrideket. A termékcsalád közé tartozik a FAO 300-310-es RGT AUXKAR, FAO 370-380-as RGT ALEXX, FAO 370-390-es RGT OXANDRO, FAO 440-450-es RGT DARKNESS és FAO 480-490-es RGT HUXXO hibridek.

A RAGT egy külön jelöléssel, a "VIGORplus" emblémával látja el a különösen jó fiatalkori fejlődés és a nagyon homogén növényfejlődés előnyeit egyesítő kukoricafajtákat, miután ezen hibridek három éven keresztül, különböző termesztési körülmények között végzett kísérletekben is bizonyították erőteljes indulásukat és egyenletes kelésüket.

2024 az innováció éve a növénytermesztésben!

Az innováció, hasonlóan az Oplit-hez, hatékony megoldást nyújthat a biotikus és abiotikus stressz kezelésére. Általa akár 2000 db életképes növénnyel több lehet hektáronként. Alacsonyabb kockázatot jelent és segít a kártevőkkel (pl. drótféreg, kukoricabogár, madár) szembeni fertőzések leküzdésében, miközben kedvező fejlődési erélyt és homogenitást biztosít a teljes tenyészidőszak alatt. Ez utóbbinak is köszönhető, hogy a VIGORPlus-valjelzett hibridek nagyobb rugalmasságot biztosítanak a gazdáknak a vetésidőszakban:  az átlagosnál gyorsabb a vegetatív növényfejlődésük,  gyorsabb a sorok közötti lefedettség, sortakarás, a vízleadásuk és nem utolsó sorban pedig gyorsabban és egyenletesebben érnek. A termékcsalád közé tartozik pl. A FAO 290-310-es RGT EXXACT, FAO 370-380-as RGT ALEXX, FAO 390-410-es RGT PRODUXXION és FAO 440-460 RGT URBANIX.

Címkék: ragt, innováció, vetőmag, kukorica
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Sikeresen lezajlott az ISTA vetőmagmintavételi és ...

2026. március 17–20. között a Nébih szervezésében és az Alisca Mag Kft. közös közreműködésével rendezték meg ...