
Nagyobb bálacsomagoló a Massey Fergusontól
Betakarítás gépei - 2019.10.04
A korábbi modellhez képest 30 centiméterrel nagyobb átmérőjű bálákat képes becsomagolni a Massey Ferguson új gépe. A maximális bálasúly az eddigi egy tonnáról 1250 kilogrammra nőtt.
A Massey Ferguson bővítette kínálatát a vontatott bálacsomagolók terén. A tavaly szeptemberben bemutatott MF TW 130 modell mellett immár az MF TW 160 változat is elérhető – ez lesz a novemberi hannoveri Agritechnica szakkiállítás egyik újdonsága. Az AGCO csoporthoz tartozó vörös-fekete márka az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozik a szálastakarmány-programja kiterjesztésében, ami egy további fontos lépés a valódi „full-liner” gyártóvá válásában.
Az új MF TW 160 csomagoló kiforrott és robusztus konstrukció, amelyet kifejezetten nagy igénybevételre terveztek. 90–160 cm közötti átmérőjű, 125 cm széles, és akár 1250 kg tömegű bálák csomagolására alkalmas, amit a nagy teherbírású keretkonstrukció és rakodókar tesz lehetővé. A munka elvégzése során jelentősen tehermentesíti a traktor függesztő szerkezetét, a becsomagolt bálát pedig gyengéden helyezi a talajra, elkerülve a fóliaszakadást.
Akárcsak a kisebbik, MF TW 130 modell esetében, itt is lehetőség van előfeszítő 500 mm vagy 750 mm görgők alkalmazásához, amelyek beállíthatók 55 vagy 70 százalékos előfeszítésre. Az üres tekercsek cseréje gyors és egyszerű, ráadásul a hosszabb munkavégzés érdekében a gép akár 3 tartalék tekercset is magával tud vinni. Szükség esetén az MF TW 160 két bála elszállítására is igénybe vehető. Az E-link Plus nevű kontrolleregység a csomagoló félautomata vagy teljesen automatikus irányítását teszi lehetővé.
Szerző: AgrárUnió
Címkék: Agritechnica, Massey Ferguson, zöldsor, bálázás, szálastakarmány, bálacsomagoló
RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Kezdődik a viharszezon

Lássuk, mi történik azután, ha száj- és körömfájás tüneteit ...

A mezőgépek veteránjai – Próbakörök két Landini traktorral

Dr. Békési Pál kiemelkedő munkássága és életútja

Barkók a kapásokban – Előfordulásuk, fajtáik, kárképeik, ...

Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva

Az örökség megőrzése, a fenntarthatóság erősítése: Biharugra ...

Felszín alatti csepegtető öntözés (SDI)