
Három bálát kezel egyszerre az új gép (+videó)
Betakarítás gépei - 2018.01.18
Mostantól nem kell véletlenszerűen lehelyezni az elkészített bálákat, hanem az arra legalkalmasabb területre gyűjthetők össze. A John Deere új megoldása révén minden eddiginél gyorsabbá válhat a bálák behordása, miközben a talajunkat is kíméljük.
Körbála-gyűjtőt fejlesztett ki a John Deere, amely képes arra, hogy két bálát hordozzon a gép mögött, miközben a harmadik még készül a kamrában. A Plus2 nevű integrált eszköz 6 láb (182 cm) átmérőjű bálákhoz alkalmas, és az amerikai gyártó 7-es, 8-as, 9-es és 0-s szériájú körbálázóival kompatibilis. A szokatlan megoldásnak az az előnye, hogy általa a kezelő szabadabban eldöntheti, hova helyezi le a bálákat, így azok begyűjtése is könnyebb és gyorsabb lehet. Kevesebb az üzemanyag-fogyasztás, kisebb a talajtaposás, és nem szükséges annyi alkalmazott sem a bálák behordásához.
A gyűjtőegység a bálázógép keretéhez van építve, ezáltal az eszköz manőverező képessége sem szenved csorbát. Mivel két oldalról kézzel összecsukható, a szállítási szélessége sem lépi túl az eredeti méreteket. A Plus2 előnye különösen dombos terepen mutatkozik meg, így ugyanis a kezelőnek nem kell sík területet keresnie a kamrából kipottyanó bála számára, hanem megvárhatja, amíg alkalmas helyre ér. A traktor vezetője a tükörből folyamatosan ellenőrizheti, hány bála van éppen a hordozón, külön kamera tehát nem szükséges a figyeléshez.
A kamrából érkező bálák nem sík felületre gurulnak ki, hanem „beleülnek” a gyűjtőbe, vagyis nem kell tartani attól, hogy menet közben elveszítjük őket. Ez a kialakítás akár 16 fokos emelkedőn is biztonságos megoldást jelent. A John Deere számításai szerint egy 5 hektáros, L alakú területen akár 74 százalékkal is csökkenthető az a távolság, amelyet a bálák összegyűjtése során meg kell tennünk.
Szerző: AgrárUnió
Címkék: növénytermesztés, John Deere, bálahordás, bálázógép
Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

A hamuszürke szárkorhadás az új növénygyilkos

Barkók a kapásokban – Előfordulásuk, fajtáik, kárképeik, ...

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva

RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Felszín alatti csepegtető öntözés (SDI)

Virág- és becőkárosító kártevők a repcetáblákon – Kártételeik ...

Nedvességmegtartás Horsch gépek használatával – ...

A csemezpusztai környezeti katasztrófa - további lépések ...

A mezőgépek veteránjai – Próbakörök két Landini traktorral