TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 87.511,60 Ft (tonna)
Napraforgómag: 229.381,12 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 78.275,57 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 74.000,00 Ft (tonna)
Repcemag: 218.000,40 Ft (tonna)
Full-fat szója: 212.396,41 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 597 Ft
Benzin ára: 589 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 404,2
USD: 355
CHF: 430,3
GBP: 476,09
Hirdetés
Vertikális talajművelés – tavasszal is?  –  növény meghálálja az egy menetben készülő, kiváló magágyat

Vertikális talajművelés – tavasszal is? – növény meghálálja az egy menetben készülő, kiváló magágyat

Vető- és talajművelő gépek - 2016.05.06

Az optimális terméseredmények elérése érdekében a talaj szerkezetét is jó állapotban kell tartani. Ennek egyik ismert lehetősége a kultivátoros talajművelés, amelynél nem alakulhatnak ki olyan tárcsa- vagy eketalpak, amelyek a gyökérzet fejlődésének útjában állnak. Amerikában tombol a „vertikális” őrület, hiszen egyetlen munkamenetben 
a szármaradványokat feldarabolni, bedolgozni és magágyat készíteni másképpen nem is nagyon lehet! Mi az esélye ennek a rendszernek itthon?

Tisztelt Látogatónk!

A cikk megtekintése előfizetéshez kötött!

Amennyiben rendelkezik online előfizetéssel, jelentkezzen be az előfizetéshez tartozó felhasználói fiókba.

Belépés

Ha még nem előfizetőnk, ismerje meg előfizetési ajánlatainkat, hogy hozzáférhessen lapunk korábbi cikkeihez is!


Több éven át közel azonos mélységben történő, hagyományos talajműveléssel káros tömörödés alakul ki, amely útját állja a gyökérzet egészséges fejlődésének. A felső, lazább talajrétegből a gyökerek nem nyúlnak le a mélyebb rétegekbe, oldalra kitérnek, és ennek akár ötvenszázalékos terméskiesés is lehet a következménye. Ilyenkor ugyanis a vízháztartás, a kapillaritás sem működik, és a jó talaj „indikátorai”, a földigiliszták sem találják meg a számukra fontos életkörülményeket.

Függőlegesen behatoló művelőszers-zámokkal ezek a rétegek áttörhetők, a talajrések és törésvonalak alulról felfelé alakulnak ki. A kapillaritás javul, és az egyenletes felszínű, morzsalékos talaj több nedvességet képes befogadni és megtartani, a növény terméskilátásai jobbak. Tavasszal is kiváló magágy készíthető egyetlen áthaladással, és nem csak monokultúrás kukoricához.




Szerző: Dr. Tátrai György

Címkék:
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Növényélettanra alapozva – A Next 25 első évének értékelése, és ...

A Malagrow Kft. tavaly indította el a növényvédelem megújítására fókuszáló, a termelőt és a fogyasztót egyaránt ...