
Milyen a jó kolbász?
Állattenyésztés - 2020.04.20
A minőséget az alapanyag és az elkészítés módja garantálja „Van egy recept, ami 14 évesen ízlik, 18 évesen feladat, 25 évesen csak úgy van, mert akkor minden úgy van, 33 évesen kötelesség, 41 évesen sokkal több, szinte minden!” – olvasható a gödöllői Pap Kolbászműhely honlapján. A cég alapítójával és vezetőjével, Pap Krisztiánnal beszélgettünk arról, hogy mit jelent számára ez a „minden”, miért épp a kolbász, és mit szeretne elérni a következő néhány évben.
Tisztelt Látogatónk!
A cikk megtekintése előfizetéshez kötött!
Amennyiben rendelkezik online előfizetéssel, jelentkezzen be az előfizetéshez tartozó felhasználói fiókba.
Belépés
Ha még nem előfizetőnk, ismerje meg előfizetési ajánlatainkat, hogy hozzáférhessen lapunk korábbi cikkeihez is!
2016-ban jött az ötlet, hogy Pap Krisztián és csapata üzemi méretben kezdjen kolbászt és szalámit gyártani: családi előzmény, hogy az édesapja immár 30 éve kolbászkészítéssel foglalkozik, így a műhely neve is az ő vezetéknevét viseli. „A korábbi években őstermelői szinten foglalkoztunk kolbászkészítéssel, de aztán úgy gondoltuk, hogy érdemes lenne komolyabban is belevágnunk ebbe. Kollégáimmal immár csaknem húsz éve élelmiszer-kereskedelemmel foglalkozunk, így adódott az ötlet, hogy megvalósítsuk, amit megálmodtunk” – mondja Pap Krisztián. A cégvezető szerint a vállalkozásuk közepes kockázatúnak nevezhető, mert bár jó minőségű élelmiszerre mindig szükség van és lesz – a felvevőpiac tehát stabilan adott –, a vállalkozás sikere azonban önmagában attól még nem garantált, hogy eladhatóak a termékek. A legfontosabb kérdés mindig az, hogy a fogyasztók mennyiért hajlandóak megvásárolni az előállított élelmiszereket, mert ha hirtelen emelkedik az ár, akkor átmenetileg vagy akár hosszabb időre is visszaeshet az értékesítés. „Nem a semmiből kezdtünk bele, hiszen velem együtt
a kollégáim is többéves vállalkozói múlttal rendelkeznek. Készítettünk egy előzetes üzleti tervet, és úgy éreztük, hogy megérné belekezdeni. Teljesen pontosan egyébként nem igazán lehetett előre felmérni, hogy mekkora lesz a kereslet az általunk előállított hústermékekre, bár készítettünk erről tanulmányokat, és egy közvélemény-kutatást is lebonyolítottunk. Az viszont csak az üzem 2019. decemberi indulása óta látszik igazán, hogy mekkora is valójában a felvevőpiacunk. Eddig teljesen elégedett vagyok, és minden tekintetben sikeresnek érzem a vállalkozást” – mondja Pap Krisztián.
Szerző: AgrárUnió, Fotók: Pap Kolbászműhely
Címkék: sertéspestis, húsfogyasztás, Pap Kolbászműhely , kolbász
Kalászos gabonáink levélbetegségei – Milyen betegségekre ...

TRIKA ESPERT, startolunk és védünk!

Akár 89,6 millió forint a fiatal gazdáknak!

Megjelent a ragadós száj- és körömfájás betegség ...

Egyensúly a szakértelem és a megfizethetőség között

Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

A Spectrum® stabil alap a napraforgó gyomirtásában

Az áttelelt repce okszerű indítása

Úttörő megoldás az Optigép Kft.-től

Újabb rovarölő permetezőszer kapott engedélyt Magyarországon ...