FM ASZK PÉTERVÁSÁRAI MEZŐGAZDASÁGI SZAKKÉPZŐ ISKOLÁJA ÉS KOLLÉGIUMA – AZ ISKOLA BEMUTATÁSA

Iskolánk az FM ASzK – Pétervásárai Mezőgazdasági Szakképző Iskolája és Kollégiuma több mint 50 éves múltra tekint vissza. Az intézmény 1962-ben került Pétervásárára és 1963-ban kezdte meg a működését. Kezdetben csak felnőttképzéssel, majd felnőtt- és ifjúsági képzéssel egyaránt foglalkozott. A mezőgazdaság fejlődésével az iskolának tovább kellett lépnie, a korábbi gépészképzésnek más képzésformákkal kellett kiegészülnie, így a 2000/2001-es tanévtől szakközépiskolai és szakiskolai képzést egyaránt folytatunk. Kezdetben csak fiúk tanultak nálunk, de több mint 10 éve lányokat is fogadunk.


Iskolánk 2008. szeptember 1-jétől nem önálló intézmény, hanem a Kelet-magyarországi Agrár-szakképző Központ tagja, 3 másik iskolával együtt, amelyek Jánoshalmán, Szentesen és Mátrafüreden működnek. Fenntartónk a Földművelésügyi Minisztérium.
Középfokú oktatásunkban arra törekszünk, hogy tanulóink olyan tudást szerezzenek, melynek birtokában eredményesen végezhetik felsőfokú tanulmányaikat. Intézményünk biztosítja, hogy a megszerzett bizonyítvány minél több tanulónál egészüljön ki a sikeres pályakezdést segítő informatikai, nyelvi, gépjárművezetői kiegészítő szakmai ismeretekkel.
Oktató-nevelő munkánknak nemcsak a szakma elsajátítása a célja, hanem azon vagyunk, hogy diákjaink ismerjék meg az általános viselkedési normákat, és azokat tartsák is be. Törekedjenek az egészséges életmódra, környezetünk védelmére és készüljenek fel a családi életre.
Az elméleti oktatás egy jól felszerelt tanügyi épületben folyik. Számítógépes termeink a számítástechnika, a nyelvi laborok pedig az idegen nyelvek oktatását segítik. A szaktantermek kellő számú oktatástechnikai eszközökkel, szemléltető és információhordozó anyaggal felszereltek.
A gyakorlati képzéshez rendelkezésünkre álló erő- és munkagéppark lefedi a mezőgazdaságban használatos eszközállományt. Az iskola tulajdonában lévő, illetve bérelt földterületeken a tanulóknak lehetőségük nyílik az elméleti és gyakorlati oktatáson elsajátított ismeretek kamatoztatására. Az élelmiszeripari oktatásban részt vevő pék tanulók gyakorlati képzése az egri HESI Sütőipari Kft.-nél folyik, ahol tanulószerződést kötnek a tanulókkal. Mezőgazdasági gépész és kertész tanulóink hiányszakmát tanulnak, így szakiskolai ösztöndíjban részesülnek. Többségükkel a 9. évfolyam végén, a kötelező nyári gyakorlat előtt tanulószerződést köthetünk, ami alapján további pénzbeli juttatásban részesülhetnek.
Beiskolázási körzetünk igen nagy, érkeznek hozzánk tanulók Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Nógrád megyéből is. A távolabbi településekről érkező diákjainknak kollégiumi elhelyezést tudunk biztosítani.
Kollégiumunk a volt Járásbíróság épületében, a város központjában található épületben működik. A 4-6 ágyas szobákban 80 tanuló helyezhető el. A kollégium épületében van az iskola könyvtára. A szabadidő hasznos eltöltése érdekében különböző szakkörökön és délutáni foglalkozásokon vehetnek részt a diákok, valamint a rendelkezésükre áll egy konditerem és egy számítógépes szoba is.

Képzési kínálatunk a 2016/2017. tanévre:

1. Szakgimnázium: 4 év
Az érettségit és OKJ-s bizonyítványt adó képzés után 1 év alatt megszerezhető szakképesítés:
mezőgazdasági gépésztechnikus (OKJ: 54 521 05)

2. Szakközépiskola: 3 + 2 év
A választható 3 éves szakképesítések:
Mezőgazdasági gépész (OKJ: 34 521 08)
Kertész (OKJ: 34 622 02)
Pék (OKJ: 34 541 05)

A végzett szakmunkások (bármilyen szakmában!) 2 év után érettségi vizsgát tehetnek.
Mindhárom szakma hiányszakma, így a tanulók szakiskolai ösztöndíjban részesülnek!

3. Ráépülő szakképesítés: 1 év, a belépés feltétele mezőgazdasági gépész szakmunkás bizonyítvány megléte:
mezőgazdasági gépjavító (OKJ: 35 521 02)

Szolgáltatásaink

Intézményünk az oktatás mellett az alábbi szolgáltatásokat nyújtja a lakosság részére:
felnőttképzés (OKJ-s szakmát adó tanfolyamok szervezése)
műszaki vizsgáztatás;
autók szervizelése;
lakodalmak szervezése;
mezőgazdasági bérmunkák;
melegétkeztetés – ebéd 698,- Ft, vacsora 600,- Ft – helyben fogyasztva vagy elvitelre (a mindenkori étlap elérhető honlapunkon: www.peterkeszaki.hu);
rendezvények szervezése, igény esetén étkezéssel;
vágópont – sertés bérvágása;
sertéshús értékesítés (félsertésként, tőkehúsként);
szálláskiadás;
terembérlet (tanterem, díszterem);
kondicionálóterem bérlet;
szezonálisan palánták és termények értékesítése.

OM azonosító: 027986
Felnőttképzési engedélyszám: E-000029/2013.
Cím: 3250 Pétervására, Keglevich út 19.
Tel: 36/568-300; Fax: 568-304
e-mail: mezoszaki@gmail.com; web: peterkeszaki.hu; vmaszk.hu

Oldalunk cookie-kat ("sütiket") használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat. Szolgáltatásaink igénybe vételével Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információ Elfogadom