Összefogásra buzdítják az agrártársadalmat
Hírek - 2022.03.07
Jelenleg több ezer menekült jön át naponta az ukrán határon Magyarországra, akik számára a segítő kéz most mindennél többet jelent. A KITE Zrt. a közös segítségnyújtás lehetőségét ajánlja a gazdáknak.
Ukrajnában a háború tovább folytatódik, és amellett, hogy folyamatosan szedi áldozatait, rengeteg ukrán állampolgár a menekülést választja, hogy biztosítsa családja, gyermekei számára a jövőt. Megteltek a határátkelő-helyek, és nagyon sokan vannak még, akik a határon túl ragadtak, és a mindennapjaik kikerülhetetlen részévé vált a félelem és a kilátástalanság. Mindemellett pedig a mindennapi élelmiszer és higiéniai termékek is csak korlátozottan állnak rendelkezésükre. A humanitárius szervezetek tagjai a helyszínen vannak és segítenek a bajba jutottakon, folyamatosan fogadják a felajánlásokat.
A KITE Zrt. közössége is összefogott, és vezetősége úgy döntött, hogy saját lehetőségeit felhasználva minél szélesebb körben kíván a menekültek segítéségére lenni. Amellett, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat debreceni kirendeltségébe tartós élelmiszereket és higiéniai termékeket adtak át a rászorulók támogatására, kiszélesítik és átfogóbbá teszik a segítségnyújtás lehetőségeit.
Felajánlják partnereiknek és munkavállalóiknak is, akik számára nehézséget okozhat az adomány eljuttatása a segélyszervezetekhez, hogy saját logisztikai egységeikkel szállítják azt a rászorulókhoz. A hétköznapok folyamán fogadják a területi alközpontjaikban az adományokat, és azokat továbbítják a nádudvari központi raktárba, ahonnan közvetlenül a segélyszervezetekhez juttatják a termékeket.
Tartós, azonnal fogyasztható élelmiszereket; elsősorban női tisztálkodási, higiéniai szereket; baba- és kisgyermek-ápolási szereket, valamint tisztító- és fertőtlenítő szereket várnak. Kérik az adományozókat, hogy vízhatlan csomagolással lássák el az adományokat és az élelmiszereket, a tisztító, valamint a higiéniai és tisztálkodási szereket külön dobozba helyezzék el és címkézzék fel azokat.
Amennyiben kérdésük van, a https://www.kite.hu/kapcsolat menüpont alatt található alközponti telefonszámokon érdeklődhetnek.
Ne feledjük! Csak akkor leszünk többek, ha adunk, mert az ember lelke attól nő, ha a darabjait másoknak adja, hogy az bennük gyökeret verve tovább sokasodjon.

Áfonyatermesztés házikertben: Útmutató lépésről lépésre
Egyszerű cső, összetett közösség – Újra víz van a kiszáradt ...
Az eldugott tápanyag
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
Élénkült az élő marha és a marhahús külkereskedelme
Csak precízen! – Terepszemlén: Valtra N155e Direct
Júliusi kerti bakancslista
Ukrajnának nem kell agrártámogatás
Döntött a minisztérium – visszaáll a megszokott működési rendre ...
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...