Befejeződtek az őszi betakarítási és vetési munkák Magyarországon
Hírek - 2021.11.24
Az őszi betakarítási és vetési munkák lényegében befejeződtek Magyarországon. Az őszi eredményeket jelentős mértékben befolyásolta az augusztus-szeptemberi időszakban jelentkező aszály, amely elsősorban a kukorica terméskiesését okozta, a többi, nagy területen termesztett őszi betakarítású növényfajnál - napraforgó, szója - a károk mérsékeltebbek – jelentette be Feldman Zsolt.
Az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára elmondta: az 1 millió hektáron vetett kukoricából 6 millió tonnát takarítottak be. A 6 tonna/hektáros hozam az elmúlt öt év átlagánál 26%-al kevesebb, a betakarított mennyiség 65-70%-a az elmúlt évek termésének, de a hazai igények kielégítésére elegendő. A napraforgó 2,6 tonna/hektáros hozama 5-10%-al gyengébb a tavalyi értékhez és az elmúlt öt év átlagához viszonyítva, így a 655 ezer hektáros területről összesen 1,7 millió tonna napraforgó került a raktárakba, ami lényegében megegyezik az elmúlt évek mennyiségével. A szója 63 ezer hektáros területéről 2,6 tonna/hektár hozammal 164 ezer tonna termést takarítottak be, ami megegyezik a tavalyi év eredményével, az elmúlt öt év átlagánál pedig 6%-al alacsonyabb.
Az államtitkár összegzése szerint az őszi vetési munkák is befejeződtek Magyarországon. Őszi búzából 960 ezer hektár a várható vetésterület, ami kb. 10%-al magasabb az egy évvel ezelőtti értéknél, az elmúlt öt év átlagával pedig megegyező nagyságú. Őszi árpát idén 261 ezer hektáron vetettek, amely a tavalyi értéknél közel 10%-al, az elmúlt öt év átlagánál pedig 18%-al magasabb.
A nehézségek ellenére az idei betakarítási és vetési munkák sikeresek, az ország ellátása biztosított a 2022. évi termés megérkezéséig.
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: betakarítás, vetés
Strip-till művelés Hajdúböszörményben
Döntött a minisztérium – visszaáll a megszokott működési rendre ...
Csak precízen! – Terepszemlén: Valtra N155e Direct
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...
Júliusi kerti bakancslista
Az Európai Bizottság 540 millió eurós támogatást nyújt a ...
Ukrajnának nem kell agrártámogatás
Élénkült az élő marha és a marhahús külkereskedelme
A gyümölcsfák nyári metszése: A bőséges és egészséges termés ...
A csalánlé ereje a biokertben: Készítsünk ingyen csodaszert a ...