Ez a gép nem hagy meg egyetlen magas gyomot sem (+videó)
Hírek - 2021.03.12
A kultúrnövény-állomány fölé nyúló gyomok eltávolítására alkalmas a német Klünder munkagépe. Az egyszerű felépítésű eszköz a permetezők megfelelő alternatívájaként szolgálhat.
A landesbergeni (alsó-szászországi) Klünder cég olyan gépet alkotott, amely képes tisztává varázsolni a cukorrépa- és zöldségállományokat. Egészen pontosan a kultúrnövények fölé nyúló, megerősödött gyomok hatékony eltávolítását végzi, miközben az alacsonyabbakat nem bántja, de azok már nem jelentenek erős konkurenciát a fejlődő növények számára.
A munkagép felépítése egyszerű: a 3, 6 vagy 9 méter szélességű vázra szerelt, egymással szemben forgó, hidraulikus hajtású, ujjakkal felszerelt gumikerekek végzik el a gyomok kihúzását. A kerekek kétféle méretben kaphatók, hogy illeszkedhessenek az eltérő sortávokhoz.
Az eszköz elsősorban a biotermesztést végzők számára lehet nagy segítség, de természetesen a hagyományos gazdálkodásban is alkalmazható. A legkisebb modell merev vázú, míg a két nagyobb összecsukható, hogy a közlekedésben se jelentsenek gondot. A munkasebesség 4–6 km/h, de ez nagyban függ a talajállapottól, a felszín nedvességétől, és persze a gyomosodás mértékétől.
https://www.youtube.com/watch?v=g6yqecq-hcw
Ha tetszett a cikk regisztráljon az AgrárUnió hírlevélre: https://www.agrarunio.hu/regisztracio
Címkék: zöldség, cukorrépa, gyom, mechanikus gyomirtás, Klünder
A Bizottság kijelöli a virágzó állattenyésztési ágazat és az ...
Ukrajnának nem kell agrártámogatás
A jövő meggyültetvényét mutatta be a KITE Derecskén
Az Európai Bizottság 540 millió eurós támogatást nyújt a ...
Júliusi kerti bakancslista
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
Alkalmazkodásból versenyelőny - Új irányok a fenntartható ...
A málna metszése szüret után: Így készítsd fel a bokrokat a jövő ...
Magyar szakember az európai ökogazdálkodás élén
Áfonyatermesztés házikertben: Útmutató lépésről lépésre