
Százezreket fizetnek a fél kilós paradicsomokért
Hírek - 2018.09.07
2700 euróért (bő 870 ezer forintért) kelt egy doboz különleges paradicsom Spanyolországban. A mérete és formája miatt huevo de toro (magyarra talán így lehetne fordítani: bikatöke) néven emlegetett zöldség egy aukción ért meg ennyit egy lelkes vevőnek.
Az eseményen 21 tételt kiáltottak ki, s a legszerencsésebb egy Coínból származó gazda lett, aki mindössze 5 kilónyi paradicsomát értékesítette közel 900 ezer forintért. Persze, a vásárló sem akárki volt, hanem a Santos hotellánc tulajdonosa, José Luis Santos – írta a holland Hortibiz oldal. Az aukció bevételének felét az Alzheimer-kór elleni küzdelemre ajánlották fel.
A „bikatöke” paradicsom az egyik legkiválóbb minőséget képviseli Málaga tartományban. Meglehetősen ritkának számít, hiszen a legszebb példányok a Guadalhorce-völgyben, és azon belül is leginkább Coín városa környékén teremnek. A piros zöldségek általában 300–600 gramm súlyúak, sőt alkalmanként 1 kilósra is megnőhetnek.
A huevo de toro paradicsom szív alakú, kevés magvú, és igen édes ízű. Általában hajnalban, vagy a kora reggeli órákban kell leszedni, mert a nagyobb hőségben már attól is megreped, ha csak hozzáérünk. A betakarítás legideálisabb időpontja a január, amikor a félig zölden leszedett paradicsomok napokig képesek megőrizni frissességüket. A fajtát a rendkívüli érzékenysége miatt leginkább csak a málagai helyi piacokon lehet beszerezni.
A „bikatöke” paradicsom a 2010-es évek elejétől vált egyre népszerűbbé, és ma már évente 300 ezer palántát termesztenek belőle. Az éttermek is kedvelik ritkasága miatt, bár a spanyol konyha a valódi bikaherét is szívesen tálalja csemegeként, sült változatát criadillas fritas néven találhatjuk meg az étlapon.
Forrás: szantoveto.blog.hu
Címkék: növénytermesztés, paradicsom, árverés, Spanyolország , jótékonyság
Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Barkók a kapásokban – Előfordulásuk, fajtáik, kárképeik, ...

Honnan tudják a madarak, merre kell repülniük?

Lássuk, mi történik azután, ha száj- és körömfájás tüneteit ...

Bizonytalan időre halasztják a 32. Alföldi Állattenyésztési és ...

Húsipari innovációk: új kutatás-fejlesztési projekt indul a ...

A hamuszürke szárkorhadás az új növénygyilkos

Tovább csökkent a mezőgazdaságigép-forgalom

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva