
Új jelölés segít eligazodni a boltban kapható burgonyák között
Hírek - 2016.09.06
Szeptember elseje óta mind a csomagoltan, mind az ömlesztve árult étkezési burgonyáknál kötelező alkalmazni az új jelölési előírásokat. A jövőben többek között nem csak a fajtáról és a származási országról, hanem a jellemző főzési típusról is tájékozódhatnak a vásárlók.
Május közepén lépett életbe az étkezési burgonyára vonatkozó rendelet, ami a minőség és a jelölés terén is rendet tesz az ágazatban. Az előírás alól mentesültek azok a tételek, amelyeket még a rendelet hatályba lépése előtt csomagoltak és címkéztek, mostantól viszont már minden kereskedelmi forgalomban lévő csomagoltan és ömlesztve árult burgonyánál kötelező feltüntetni az adatokat.
A vásárlók ezentúl tájékozódhatnak többek között a termék pontos fajtájáról, származási országáról és főzési típusáról. Kötelező feltüntetni az „étkezési burgonya” vagy „újburgonya” megnevezést is és csomagolt termék esetén a csomagoló és a forgalmazó nevét, címét, a csomagolás időpontját, valamint a gumók minimum méretét.
A főzési típust – az adott fajtának megfelelően– három kategóriába sorolják: „A – saláta (nem szétfővő)”, „B – főzni való (kissé szétfővő)” és „C – sütni való (szétfővő)”. Az új, egységes jelölés jelentős segítséget nyújt a vásárlók számára, hogy az igényeiknek leginkább megfelelő terméket választhassák.
Az információkat a csomagoláson, vagy egy ahhoz rögzített címkén kell feltüntetni. Ömlesztve árult burgonya esetén a termék mellett kell jól olvashatóan kihelyezni, tehát az előírás a piacok árusaira is vonatkozik.
Forrás: NÉBIH
Címkék:
A Spectrum® stabil alap a napraforgó gyomirtásában

Mi várható kukorica és cirok fronton?

Hogyan indítsuk a tavaszi növényeket aszályban

Úttörő megoldás az Optigép Kft.-től

Egy kockázattal kevesebb – Megújult a közkedvelt starter ...

Ezt gondolja az európai közvélemény a közös agrárpolitikáról

Változások a traktorok energiaellátásában (4. rész) – A New ...

Gabonapiaci trendek: fókuszban az árpa és a búza

Tavaszi aktualitások a növénytermesztésben

Akár 89,6 millió forint a fiatal gazdáknak!