TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 69.683,26 Ft (tonna)
Napraforgómag: 218.023,34 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 74.086,97 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 63.417,87 Ft (tonna)
Repcemag: 184.878,56 Ft (tonna)
Full-fat szója: 199.544,54 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 354,04
USD: 310,51
CHF: 384,1
GBP: 410,4
Hirdetés
Újabb földterületek megvásárlására nyílik lehetőség

Újabb földterületek megvásárlására nyílik lehetőség

Hírek - 2025.12.17

A földértékesítési program következő ütemében több mint ezer településen nyílik lehetőség 10 hektárnál kisebb területű, állami tulajdonú földrészlet megvásárlására. A földrészletekre 30 napig, azaz 2026. január 16-ig lehet vételi ajánlatot tenni az Agrárminisztérium Elektronikus Pályázati Rendszerének (EPR) felületén.

Az eladásra kerülő földek egyrészt az osztatlan közös tulajdon felszámolását, másrészt pedig az állami földvagyon-portfólió tisztítását szolgálják.

Az agrártárca  a magyar gazdálkodók földhöz jutását folyamatosan támogatja, annak érdekében, hogy biztonságos, jó minőségű hazai élelmiszerek kerüljenek a magyar családok asztalára.

A decemberben folytatódó földértékesítési program során több mint 2700 db összesen 1500 hektár földterületet kínálnak eladásra. Az értékesítési hirdetmény az Agrárminisztérium, mint a Nemzeti Földalap kezeléséért felelős szerv honlapján elérhető (https://foldalap.am.gov.hu/), vételi ajánlat a következő elektronikus oldalon tehető: https://epr.am.gov.hu/. A vételi ajánlatot tevők a Központi Azonosítási Ügynök (KAÜ) rendszeren keresztül, egyedi azonosítással (Digitális Állampolgárság Program (DÁP) mobilalkalmazás, vagy Ügyfélkapu+ igénybevételével) tudnak belépni az EPR felületére.




Forrás: AM Sajtóiroda

Címkék: föld, termőföld
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

A tápkultivátor a profik eszköze!

A kukorica tápkultivátorozásának célja, hogy a szükséges mennyiségű nitrogén-fejtrágyát megfelelő időben ...