
Csaknem 9 ezer hektár földrészletet kínál megvételre az állam a gazdáknak
Hírek - 2025.09.29
Újabb 10 hektárt meghaladó földrészletek kerülhetnek a gazdákhoz. Az agrártárca az intézkedéssel a kis- és közepes gazdálkodók, valamint a helyi termelők földhöz jutását támogatja. Az érintett területekre a korábbi eljárásokhoz hasonlóan, bárki tehet vételi ajánlatot.
Az árverések 2025. évi II. ütemében csaknem 9 ezer hektár földrészletet kínálnak megvételre. A szántó, a rét és a legelő művelési ágú területek mellett a vegyes művelési ágú földrészletekre is lehet licitálni.
Az árverések lebonyolítására 2025. november 3. és 2025. november 14. között kerül sor. Ezek időpontjáról és helyszíneiről a hirdetmények adnak pontos tájékoztatást, amelyek 2025. szeptember 29-étől az Agrárminisztérium (Nemzeti Földalap kezeléséért felelős szerv) honlapján elérhetők (https://foldalap.am.gov.hu/arveresek).
Az árveréseket az Agrárminisztérium közreműködőjeként a fővárosi és vármegyei kormányhivatalok bonyolítják le az Agrárminisztérium képviselői és közjegyzők jelenlétében.
Az eladásra kerülő földek listái és az értékesítési hirdetmények az Agrárminisztérium honlapján már elérhetők.
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: föld, termőföld
Felvehető kálium és foszfor biológiai támogatással – A talajban ...

Új nyitvatartással növelni lehetne a termelői piacok ...

„Stratégiai növényként kell tekintenünk a szójára” – Nyomós ...

Egy újabb rovarölő hatóanyaggal kevesebb lesz? Most még ...

Figyeljünk a vetőmagot segítő mikrobákra (is) az őszi gabona ...

HORSCH gépekkel az új típusú talajművelésben

Dr. Riczu Péter, a KITE Zrt. munkatársa az „Év szaktanácsadója” ...

Talajkezelések búzavetés előtt

Itt vannak a HORSCH 2026-os modellév újdonságai!

#NoBirdFlu: madárinfluenzával kapcsolatos új eszköztár ...