A magyar elnökség előtérbe helyezi a fogyasztók védelmét
Hírek - 2024.12.05
Magyarország elkötelezetten támogatja az EFSA munkáját, ezzel hozzájárulva egy biztonságosabb, fenntarthatóbb élelmiszer-környezet megteremtéséhez – mondta Nobilis Márton élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkár szerdán, az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) Budapesten rendezett, 94. Tanácsadó Fórumán.
Az államtitkár kiemelte, a szervezet tevékenysége alapvető szerepet játszik az egészségünk és életminőségünk biztosításában. Az Európai Unió soros elnökségének betöltése során Magyarország egyik fő célja, hogy a fogyasztók egészségvédelmét előtérbe helyezve az európai termelés versenyképessége is megmaradjon.
Az EFSA kockázatértékelő munkája hozzájárul mind a növényvédőszerek biztonságos alkalmazásához, mind az élelmezésbiztonság előmozdításához – mutatott rá Nobilis Márton, majd felhívta rá a figyelmet, hogy becslések szerint évente 23 millió ember érintett élelmiszer-eredetű megbetegedésekben Európában, amelyek közül 4700 eset halállal végződik.
Ezért különösen fontosnak tartjuk az EFSA olyan kezdeményezéseit, mint a Safe2Eat és a PlantHealth4Life kampányok, amelyek sikeréhez Magyarország is aktívan hozzájárul – húzta alá az államtitkár, aki hozzátette, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és az Agrárminisztérium kulcsszerepet játszik Magyarország és az EFSA közötti együttműködésben, biztosítva az élelmiszerlánc biztonságát és a nemzeti érdekek hatékony képviseletét.
Forrás: AM Sajtóiroda, Fotó: Fekete István
Címkék: élelmiszerbiztonság
A ló egészsége a szénával kezdődik – szakmai összefogás indult a ...
HORSCH Terrano, Tiger és Fortis gépcsaládok
12 százalékkal csökkent a takarmánykukorica ára
Döntött a minisztérium – visszaáll a megszokott működési rendre ...
Aszálystratégiák (1. Rész) – Növényvédelem stresszhelyzetben
Egyszerű cső, összetett közösség – Újra víz van a kiszáradt ...
Az eldugott tápanyag
Strip-till művelés Hajdúböszörményben
A málna metszése szüret után: Így készítsd fel a bokrokat a jövő ...
A jövő meggyültetvényét mutatta be a KITE Derecskén