Elindult az új vidékfejlesztési kiírások társadalmi egyeztetése
Hírek - 2024.02.01
A meghirdetett menetrendnek megfelelően megkezdődött Magyarország Közös Agrárpolitika Stratégiai Terve alapján induló új vidékfejlesztési kiírások társadalmi egyeztetése. Az Európai Bizottság által elfogadott dokumentum egészen 2027-ig tartalmazza a magyar agrártámogatások kereteit, magában foglalva a közvetlen támogatásokat, a piaci és a vidékfejlesztési intézkedéseket.
Az uniós forrásokból a hazai vidékfejlesztésre jutó 600 milliárd forintnak megfelelően és a 80%-os nemzeti kiegészítő finanszírozásnak köszönhetőn összesen mintegy 2900 milliárd forint áll a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar rendelkezésére az előttünk álló években.
A tervezett vidékfejlesztési pályázati felhívások meghirdetési ütemtervét tavaly ősszel mindenki megismerhette, ezt követően pedig megkezdődött az egyes konstrukciók előkészítése. A korábbiakhoz hasonlóan valamennyi kiírás esetében széleskörű szakmai egyeztetéseket folytat az agrártárca. Az előkészítő folyamatokban az érintett szakmai szervezetek és intézmények is részt vesznek. Mivel minden érintett véleménye fontos, ezért a felhívások tervezeteit előzetesen bárki megismerheti a társadalmasítási folyamat során, sőt, lehetőség van azok kapcsán vélemények megfogalmazására is.
Az első pályázati felhívások tervezetei – az „Erdő területeknek nyújtott Natura 2000 kompenzációs kifizetések”, a „Natura 2000 mezőgazdasági területeknek nyújtott kompenzációs kifizetések”, „Az erdőpotenciál abiotikus vagy biotikus károkozást követő helyreállítása”, és a „LEADER Helyi Akciócsoportok támogatása”– már megtekinthetők az Agrárminisztérium KAP-tematikus oldalán. A felület a kap.mnvh.eu címen érhető el, mely oldalon a következő hónapokban további számos pályázati konstrukciót lehet megismerni és véleményezni.
Címkék: vidékfejlesztés, kap, pályázat, támogatás
Ősszel elvetni, tavasszal (nem) elrontani – Néhány gondolat a ...
A korai gyommentes kukorica kulcsa – a pre-poszt technológiában ...
Rangos kitüntetést kapott Fórián Zoltán, az AgrárUnió állandó ...
Az unióban és itthon is emelkedett a bárány ára
Újdonságok Szlovéniából. Egyszerűen a legjobb…
Károsítók a szántóföldön – Március vége-április eleje
Tiszta tábla, biztos alapok: kalászos gyomirtás a gyakorlatban
Paci® a gyompusztító
Kertészkedés szintet lépve – Miért az emelt ágyás a bőséges ...
Gyomirtási tapasztalatok egy változó technológiai ...