TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 65.491,45 Ft (tonna)
Napraforgómag: 210.809,78 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.793,05 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 66.536,23 Ft (tonna)
Repcemag: 195.119,15 Ft (tonna)
Full-fat szója: 198.330,02 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 363,87
USD: 308,52
CHF: 394,43
GBP: 417,49
Hirdetés
Egy roppant hasznos ásványi anyag, amely a tojásban (is) megtalálható

Egy roppant hasznos ásványi anyag, amely a tojásban (is) megtalálható

Hírek - 2023.06.26

A szelénre szükségünk van, ellenben az emberi szervezet nem tudja elő állítani, így azt be kell vinni a szervezetünkbe. Sokan úgy gondolják, hogy ez csak tabletták formájában lehetséges, ez azonban koránt sincs így.

De miért fontos a napi szelénbevitel? Mert fontos szerepet játszik sejtjeink védelmében, elősegíti a pajzsmirigy működését, támogatja a szaporodási funkciókat, illetve közreműködik a DNS szintézisében.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) által meghatározott ajánlott napi beviteli érték 55 μg. Egyes irányelvek szerint ezt a terhesség és a szoptatás ideje alatt 60, illetve 70 μg értékre kell növelni. A legtöbb esetben azonban nincs szükség külön szelénpótlásra, mivel némi odafigyeléssel az étrendből is bőségesen hozzá lehet jutni.

A brazil dió  különösen magas szeléntartalommal rendelkezik, ezért a napi bevitelt már 1-2 szem fedezi, de ilyen szempontból jó választást jelentenek a belsőségek és a tenger gyümölcsei is (mint a sárgaúszójú tonhal, a laposhal, a szardínia és a garnélarák) is. A teljesség igénye nélkül jöjjön néhány további kiváló szelénforrás:

  • bab
  • marhahús
  • csirke
  • túró
  • tojás
  • dúsított gabonafélék
  • lencse
  • pulyka
  • teljes kiőrlésű kenyér

(Forrás: Dívány – Fotó: Steve Buissinne/Pixabay)

Címkék: szelén, ásványi anyag, pótlás, szervezet, tojás, terhesség
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Komplex gyomhelyzetekre komplex válasz: így működik a PIRATES ...

A kukorica gyomirtásában ma már nem az a fő kérdés, hogy mivel permetezzünk, hanem az, hogy milyen logika mentén ...