
Futurisztikus homlokrakodó
Munkagépek - 2019.06.20
Dögös dizájnt kapott a CNH (Case-New Holland) csoporthoz tartozó, metánüzemű homlokrakodó. A Case Construction Equipment által kifejlesztett, a müncheni Bauma szakkiállításon bemutatott prototípus metán hajtóanyaggal üzemel, vagyis csendesebb és tisztább is a dízelüzemű változatoknál.
A Tetra nevű gép lényegében ugyanannak a projektnek a szülötte, amelynek révén a New Holland metánhajtású traktora is létrejött.
A homlokrakodóban dolgozó FPT erőforrás 230 LE maximális teljesítmény leadására képes. A gyártó szerint a motor 50 százalékkal csendesebb a hasonló dízel erőforráshoz viszonyítva, illetve 95 százalékkal kevesebb szén-dioxidot bocsát ki. A nitrogén-oxid-emisszió 90 százalékkal alacsonyabb, míg a szilárdszennyezőanyag-kibocsátást 99 százalékkal sikerült csökkenteni. A Case szerint az egyelőre csak egyetlen példányban létező gép ugyanazon munkák elvégzésére képes, mint gázolaj-meghajtású testvérei. Az üzemanyagot a homlokrakodó végén és két oldalán elhelyezett tartályokban tárolják. A vadonatúj fülkekialakítás 360 fokos panorámakilátást biztosít a kezelőnek, ez az érték 16 százalékkal jobb a hagyományos verziókhoz képest. A tetőpanel is jobb rálátást tesz lehetővé, és a gép különlegessége (az ebben a kategóriában még szokatlan) tolóajtó, amely a szűk helyeken sem akadályozza a kezelőt a ki- és beszállásban.
Az egyéb megoldások révén a Case a jövőbe is előre tekint, ilyen például a biometrikus arcfelismerő rendszer, amely csak annak engedélyezi a gép elindítását, akinek erre jogosultsága van. De még ennél is tovább mennek: egy arcszkenner ajtóra szerelt érzékelője már a rakodóhoz közelítés során felismeri a kezelőt, és csak akkor nyitja ki neki a tolóajtót, ha valóban az illetékes személy próbál beszállni a gépbe. A masinához a Michelin fejlesztett ki speciális, levegő nélküli abroncsokat.
Címkék: New Holland, Case, homlokrakodó
Kútügy: törvénytervezet a törvénymódosításra

16 éveseket még nem kellene traktorkormány mögé ültetni – vita ...

Milyen az igazi, hamisítatlan mádi bor?

51 km/h-nál tényleg megbüntet a rendőr?

A kalászfuzáriózis elleni védekezésről

Kalászfuzáriózis és sárgarozsda fertőzésének fokozott ...

Kiderült, hogy melyek a legfinomabb debrecenik

Megvan a parlagfű legnagyobb ellenfele, már csak egy kis idő ...

Klasszikus szántóföldi traktor érkezett a dél-koreai Kiotitól
