TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 65.491,45 Ft (tonna)
Napraforgómag: 210.809,78 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 73.793,05 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 66.536,23 Ft (tonna)
Repcemag: 195.119,15 Ft (tonna)
Full-fat szója: 198.330,02 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 363,87
USD: 308,52
CHF: 394,43
GBP: 417,49
Hirdetés
Talajfertőtlenítés, mikor, miért és hogyan?

Talajfertőtlenítés, mikor, miért és hogyan?

Kiskert Kárkép - 2023.03.29

A talajlakó kártevők sokszor megkeserítik a kertészek életét. Mivel rejtett életmódú élőlények, sokszor már későn észleljük a jelenlétüket. Vetés, ültetés előtt érdemes feltérképezni a számukat, és ha szükségesnek érezzük, akkor védekezzünk ellenük.

A legismertebb képviselőik a cserebogár pajorok, a drótférgek, és a fonálférgek. Átrágják a gyökereket, megsérthetik a növények talajszint alatti részeit, és legtöbbször már csak akkor vesszük észre a károsításukat, amikor a növény lankadni kezd, majd kiszárad a tápanyag és vízellátási problémák miatt. A talajfertőtlenítést abban az esetben végezzük el, ha megbizonyosodtunk a kártevők jelenlétéről.

Mit és hogyan használhatunk a talajfertőtlenítés során?

Vetéssel egymenetben kijuttathatunk teflutrin- és cipermetrin hatóanyag tartalmú talajfertőtlenítőt, amelyek kizárólag a talajban élő kártevők ellen lehetnek hatásosak. Ezek érintőmérgek, tehát ha találkozik a rovar vele, akkor pusztul el tőle. Kezelés után bizonyosodjunk meg róla, hogy a termék ne maradjon a talajfelszínén, vigyázzunk az arra tévedő madarakra és emlősökre!

A kémiai védekezés egyik képviselője a dazomet, amely gázosodó hatása miatt elpusztítja a talajban élő kórokozókat, kártevőket és a gyomok magvait. Kijuttatás után be kell dolgozni a talajba a terméket, majd letakarni fóliával, hogy a nedvesség bent maradjon a talajban és a gázok kifejtsék hatásukat. Vetés és ültetés előtt minden esetben érdemes csírázási próbát elvégezni a kijuttatás helyszínén. Mivel ez a növényvédőszer az emberi szervezetre is veszélyes, kijuttatás előtt gondosan olvassuk el a használati útmutatót és a biztonsági leírást.

Címkék: kert, kertészkedés, zöldség, gyümölcs, zöldséges, veteményes, növényvédelem, kártevők
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Gördülékeny napraforgó szárzúzás: csakis NAS HZ-val az ...

Az Optigép Kft. újítással jelent meg a napraforgó-betakarításban. Egy hengeres szárzúzó rendszert fejlesztettek, ...