Tájékoztatás a 25 milliárd forintos mezőgazdasági többlettámogatás részleteiről
Támogatások - 2020.05.25
Az Agrárminisztérium három szakaszban hirdeti meg a Gazdaságvédelmi Alap által a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak kezelésére biztosított 25 milliárd forintnyi, támogatási programot amelyek a mezőgazdasági termelőket, termelői szervezeteket és élelmiszeripari vállalkozásokat segítik.
A támogatási program első – június legvégétől két héten keresztül tartó - kérelembenyújtási szakaszában nyílik meg az élelmiszeripar számára egy 8 milliárd forintos, a baromfitartók számára egy 3 milliárd forintos, a sertéstartók részére egy 2,75 milliárd forintos, a dísznövényágazat részére 1,4 milliárd forintos, a halgazdálkodók számára pedig egy 500 millió forintos támogatási keretösszeg.
A baromfi- és sertéságazati támogatás alapja az állatjóléti támogatások során igazolt állategység, a dísznövény- és a halgazdálkodók esetében a vállalkozásokban dolgozó foglalkoztatottak száma.
A második szakaszban – július második felében – nyílik meg a juh- és húsmarha ágazat számára az 1-1 milliárd forintos, a tejhasznú szarvasmarha ágazat számára az 1,8 milliárd forintos, a méhészet számára az 1 milliárd forintos és a zöldségnövény termesztők esetében az 1,2 milliárd keretösszegű támogatási lehetőség.
E támogatások alapja a tej- és húshasznú szarvasmarhák, valamint a juhok tekintetében 2019. évi állatlétszámok, a méhészek esetében a méhcsaládok száma, a zöldségnövény termesztők esetében pedig a zöldségkultúrákkal művelt terület nagysága.
A harmadik szakaszban – augusztus első felében – nyílnak meg a nehéz helyzetbe került borászatok 1,8 milliárd forintos és a lótenyésztők 250 millió forintos keretösszegű támogatási konstrukciói. A támogatás alapja a borászatok esetében az árutermelő szőlőültetvény terület nagysága, míg a lótenyésztők esetében a vemhes kancák száma.
A támogatások igénybevételét lehetővé tevő konstrukciók rendeletei várhatóan a következő hetekben jelennek meg.
Forrás: AM Sajtóiroda
Címkék: támogatás, kérelembenyújtásIsmét visszatér régi jó „barátunk” az elektronikus ...
Az őszi vetésű területek felén megtörtént a talaj- előkészítés
Nyest vagy menyét: Mi lakik a padláson, mi pusztítja a tyúkokat?
A kalászos gabonák őszi gyomosodásáról – Gyomfajok ...
A szőke szépség (1. rész) – Haflingi ló tenyésztésben, ...
A minőségi búzatermesztés lehetőségei és kihívásai
Árvakelés az őszi vetésekben
Csaknem 30 százalékkal csökkent a műtrágyák ára
Väderstad növeli a Spirit gabonavetőgépek kapacitását
Ilyen még nem volt – megadóztatják a tehenek szellentését