
Szakértelemmel a minőségért – Mezőgazdaságigépész-tanulókat díjaztak
Sulihíradó - 2017.05.16
2017. március 29–31. között rendezték meg a mezőgazdasági gépészek Szakma Kiváló Tanulója Versenyét (SZKTV) a Kenderesi Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégiumában.
A versenyzők az első versenynapon szóbeli, a másodikon gyakorlati feladatokat kaptak. Az utolsó napon tartották a verseny értékelését és az ünnepélyes eredményhirdetést.
Alapos szakmai ismeretek, a modern technológia felhasználása, odafigyelés és elkötelezettség nélkül nem lehet eredményes a mezőgazdaság – köszöntötte Fazekas Sándor az első országos mezőgazdasági gépészek Szakma Kiváló Tanulója Verseny díjazottjait március 31-én Kenderesen. A földművelésügyi miniszter a díjátadó ünnepségen hangsúlyozta: a magyar mezőgazdaság kibocsátása ez elmúlt hat évben másfélszeresére nőtt, ez a gazdák, dolgozók szakértelme, odafigyelése nélkül nem sikerülhetett volna. A mezőgazdaságban is egyre korszerűbb eszközöket és technológiákat használnak. A mezőgazdaságigépész-szakma tanulói számára meghirdetett országos verseny azért is fontos, mert előtérbe helyezi a szakértelmet, amely nélkül ma már nem lehet eredményesen dolgozni a mezőgazdaságban sem, ami szükséges ahhoz, hogy egészséges, biztonságos, jó minőségű, genetikai módosítástól mentes termékekkel lássuk el a hazai és külső piacokat – mondta Fazekas Sándor.
Az agrártárca vezetője arról is szólt, hogy a mezőgazdaságban jó néhány szakmában munkaerőhiány van, így a korszerű ismereteket szerző tanulók biztosan el tudnak majd helyezkedni. Az elmúlt években új alapokra helyezett szakképzési rendszer feladata, hogy megfelelő válaszokat adjon a gazdaság és a munkaerőpiac folyamatosan változó és megújuló kihívásaira. A kormány elfogadta a Tessedik Sámuel Agrárszakképzési Koncepciót, amely összefoglalja az agrár- és élelmiszeripar területén a fejlődés lehetőségeit, és megszabja az átalakítás irányait. A koncepció legfontosabb célja, hogy az agrárszakképzés rendszerének megújítása az agrár- és élelmiszer-gazdasági ágazat sajátosságainak figyelembevételével, valamint a duális képzés megerősítésével történjen.
A hároméves szakközépiskolai mezőgazdaságigépész-képzésben a 2016/17-es tanévben összesen 2430 tanuló vesz részt. Az első országos versenyre 87 tanuló nevezett, közülük 24-en kaptak elismerést és díjakat. A legeredményesebb az FM Ke- let-magyarországi Agrár-szakképző Központ Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium diákja, Hunyadi Ármin lett, akinek Fazekas Sándor gratulált és adta át a megérdemelt jutalmat.
A korszerű ismereteket szerző tanulók biztosan el tudnak majd helyezkedni.
A képen Hunyadi Ármin munka közben
Forrás: FM Sajtóiroda
Címkék:
Bizonytalan időre halasztják a 32. Alföldi Állattenyésztési és ...

Társa a bajban és az aszályban is – Vízszivattyúk a STIHL ...

Akár 1 milliárd forint támogatás! – Megjelent a ...

Optimális gombaölőszer-választás a kalászosnövények kora ...

Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Felszín alatti csepegtető öntözés (SDI)

Lássuk, mi történik azután, ha száj- és körömfájás tüneteit ...

RSzKF-vírus: biztos, hogy meg kell semmisíteni a teljes ...

Nézzük, hogy miért/mivel vakcináznak itthon a száj- és ...

A hamuszürke szárkorhadás az új növénygyilkos