Portfólió Farm 2020: közös a cél
A Corteva termékei a gazdákat és a fenntartható jövőt is szolgálják
Szeptember 3-án került sor a Corteva Agriscience™ Portfólió Farm 2020. őszi rendezvénysorozatának sajtóeseményére. A járványügyi helyzet alakulása miatt, valamint a meghívottak és a munkatársak egészségének megőrzése érdekében a rendezvénysorozatot ebben az évben a szokásostól eltérő módon rendezték meg.
A sajtó munkatársainak a vállalat közép- európai igazgatója, Jean-Philippe Riffat mutatta be a következő tíz évre szóló fenntarthatósági célkitűzéseket. Mint elmondta, a Corteva Agriscience™ vállalásaival választ kíván adni azokra a kritikus kérdésekre, amelyekkel világszerte szembesülnek a gazdálkodók, egyben erőforrásaival a globális élelmiszer-ellátási rendszer fenntarthatóságát kívánja szolgálni. Céljaikat tizennégy pontban fogalmazták meg, amelyekről az előadó kiemelte, a Corteva Agriscience egyedül nem tudja ezeket megvalósítani, hanem számít gazdálkodó partnerei együttműködésére is. Ennek keretében Magyarországon is rendszeresen tartanak majd továbbképzéseket a gazdálkodók számára annak érdekében, hogy a legfejlettebb növénytermesztési megoldásokat megismertessék velük, és bemutassák a cég által biztosított innovatív növényvédelmi megoldásokat. Ennek érdekében már több mint tízezer termelőnek tartanak éves szinten szakmai tanácskozásokat és továbbképzéseket.
Vetőmagtól a növényvédelemig
Borsos László,a Corteva Agriscience ügyvezető igazgatója
Borsos László, a Corteva Agriscience™ ügyvezető igazgatója előadásában elmondta, büszkeséggel tölti el, hogy a vállalat a mezőgazdasági termelőket komplex megoldásokkal tudja szolgálni, amelyekkel a kiemelkedő genetikai tulajdonságokkal bíró, egyben kiváló minőségű vetőmag biztosításától kezdve az innovatív növényvédelmi megoldásokon keresztül képes segítséget nyújtani a még eredményesebb gazdálkodáshoz. Kiemelte, hogy ebben fontos szerepet tölt be a „Corteva Technológiai Bónusz Program”, amely egy kedvezményes vetőmag- és növényvédőszer-vásárlási ajánlat a gazdálkodók számára. A vállalat termékei közül kiemelte az eseti engedéllyel már 2 éve használható Viballa® gyomirtó készítményt, amely amellett, hogy nagyban segít a mezőgazdasági termelőknek a parlagfű elleni védekezésben, egyben könnyebbé teszi több millió, parlagfű-allergiában szenvedő honfitársunk mindennapjait a levegő pollenkoncentrációjának csökkentésével. Ugyancsak kiemelte az N-Lock™ nitrogénstabilizátor készítményt, amelynek felhasználásával egyszerre csökken a kijuttatott nitrogén tápelemet érő veszteség, nő annak a növények számára hasznosítható mennyisége és csökken a légkörbe kerülő üvegház hatású gázok mennyisége, segítve ezzel az ország által vállalt emissziós értékek betartását.
Új kutatóközpont Szegeden
Borsos László örömmel számolt be arról, hogy a Corteva Agriscience Magyarországon, Szegeden nyitotta meg új, többféle növénykultúra tesztelésére, valamint az innovatív növényvédelmi megoldások fejlesztésére szolgáló kutatóközpontját, amely az egyik legnagyobb a cég ilyen célú létesítményei között.
Zala Anita,a kutatóközpont vezetője
A kutatóközpont munkáját már Zala Anita, a kutatóközpont vezetője mutatta be a hallgatóságnak. Mint elmondta, a kutatóközpontban, valamint a hódmezővásárhelyi kísérleti területen zajlik az európai kukoricaszülővonal-nemesítés, de egyben a termesztésbe kerülő szülővonalak tulajdonságait, termeszthetőségét is itt vizsgálják, valamint a vetőmag-előállítási technológia kidolgozása is a feladataik közé tartozik. Komjáti Hedvig napraforgó-nemesítő pedig a kutatóközpontban folyó termőhelyi vizsgálatokról, valamint a kórokozók és szádorfajok elleni rezisztencianemesítésről számolt be.
Rikk István, a Corteva Agriscience marketingvezetője
A továbbiakban a Corteva Agriscience marketingvezetője, Rikk István a Corteva Nyílt Napok rendezvénysorozatról elmondta, hogy kiemelten fontos számukra partnereik egészségének megóvása, de egyben segítségükre is akarnak lenni a számukra megfelelő fajta és növényvédelmi megoldás kiválasztásában. Ezért is került megszervezésre szeptember 9. és szeptember 17. között a nyílt napok sorozat, amelynek keretében szarvasi és dombóvári helyszíneken, előzetes regisztrációhoz kötötten, óránként maximum tízfős csoportokban mutatják be az érdeklődőknek a Pioneer kukorica- és napraforgó-fajtasorokat, valamint az ez évi növényvédelmi kísérletek eredményeit. Rikk István elmondta, hogy az előzetes regisztrációra a www.corteva.hu weboldalon van lehetőségük az érdeklődőknek.
A rendezvény további részében a résztvevők a kukorica- és napraforgó-fajtasorokat, valamint az idei évben beállított növényvédelmi kísérleteket tekinthették meg, aminek során tájékoztatást kaptak a Pioneer 2021. tavaszi vetőmagajánlatáról, valamint az őszi növényvédelmi aktualitásokról is.
A Corteva Agriscience™ 2030-ig szóló fenntarthatósági célkitűzései
A mezőgazdasági termelők javát szolgáló célok. Ennek során mintegy 25 millió termelő számára biztosítanak képzést a talajélet, a tápanyag- és vízgazdálkodás, valamint a gazdálkodás hatékonyságának javítása területén. Támogatásukkal világszerte 500 millió mezőgazdasági kistermelő ismerkedhet meg a fenntartható mezőgazdaság gyakorlatával, teheti hatékonyabbá és egyben jövedelmezőbbé gazdálkodását. Mindezt terméshozamuk 20%-os növelése és a károsanyag-kibocsátás 20%-os csökkentése mellett kívánják elérni.
A termőföld javát szolgáló célok. A termőföld védelme érdekében tett vállalásuk során mintegy 30 millió hektáron kívánnak tenni a talajegészség javítása érdekében. Vállalásaik között szerepel a vízgazdálkodás fejlesztése, a termesztés során felhasznált öntözővíz mennyiségének csökkentése, amit a saját, vetőmag-előállításban részt vevő 2,5 millió hektáron is megvalósítanak. Fel kívánják gyorsítani a nitrogénfelhasználás hatékonyságát biztosító technológia elterjesztését, ami egyben a felszín alatti és a felszíni vizekbe kerülő nitrogénszennyezés mértékét is csökkenti. A fenntartható gazdálkodási módszerek elterjesztésével céljuk, hogy világszerte 10 millió hektár természetes ökoszisztémában növeljék a biodiverzitást.
A közösségek javát szolgáló célok. Ezen a területen az elsődleges cél, hogy fenntartsák dolgozóik és a mezőgazdaságban dolgozó partnereik egészségét, biztonságát. Vállalásuk szerint több lehetőséget kívánnak biztosítani a nők és a fiatalok számára. Céljaik között a helyi közösségekkel való szorosabb együttműködés is szerepel, amire globális szinten egymillió munkaórát ajánlanak fel.
A vállalat működésére vonatkozó célok. Ennek keretében vállalják, hogy a következő öt évben piacra kerülő új termékek minden szempontból megfelelnek a fenntarthatósági kritériumoknak. Tevékenységük során a gyártástól kezdve a szállításon át az ellátási lánc egészében mindent megtesznek annak érdekében, hogy érvényesülhessenek a fenntarthatósági szempontok. A kibocsátott hulladék mennyiségének csökkentése érdekében vállalják, hogy 2030-ig teljes egészében áttérnek az újrahasznosítható vagy újrafelhasználható csomagolóanyagok használatára.
Szerző: AgrárUnió