Díjnyertes Pioneer® hibridek segítik a magyar gazdákat a magas terméshozamok elérésében a növénytermesztésben
Növénytermesztés - 2025.02.11
A Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági tudományos és technológiai vállalat Pioneer® hibridjei nyolc elismerést kaptak a 2024-es posztregisztrációs fajtakísérletben Magyarországon. A helyezést elért hibrideket a 2025 januárjában megrendezett AGROmashEXPO mezőgazdasági szakkiállításon hirdették ki.
A Gabonatermesztők Országos Szövetsége (GOSZ) és a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VSZT) által szervezett kukorica- és repce kísérletek eredményei segítik a magyar gazdákat a stabil és megbízható terméshozamot biztosító hibridválasztásában.
A Corteva kiváló nemesítői munkája eredményeképpen hét kukorica hibrid kapott elismerést:
- 1. helyezés az igen korai fajták között (FAO 240-299): P8834 12,35 t/ha terméseredménnyel, ami a csoport átlagos terméseredményének több mint 112%-a. A hibrid híres az elmúlt négy évben az ajánlott fajták listáján elért győztes eredményeiről.
- 2. helyezés a korai fajták között (FAO 300-399): P9944 13,39 t/ha terméseredménnyel kukorica hibrid, ami a csoport átlagos terméshozamának több mint 104%-a.
- 3. helyezés a korai fajták között (FAO 300-399): P9415 13,18 t/ha terméseredménnyel, ami a csoport átlagos terméshozamának közel 103%-a.
- 1. helyezés a középérésű fajták között (FAO 400-499): P9975 13,80 t/ha terméseredménnyel, ami a csoport átlagos terméshozamának több mint 106%-a.
- 2. helyezés a középérésű fajták között (FAO 400-499): P9960 13,16 t/ha terméseredménnyel, ami a csoport átlagos terméshozamának több mint 101%-a.
- 1. helyezés a késői fajták között (FAO 500-): P0710 13,67 t/ha terméseredménnyel, ami a csoport átlagos terméshozamának több mint 102%-a.
- 3. helyezés a késői fajták között (FAO 500-): P0260 13,32 t/ha terméseredménnyel, ami nagyjából megegyezik a csoport átlagtermésével.
Az őszi káposztarepce kísérletben a PT315 a 3. helyet érte el a középérésű fajták között 2,68 t/ha terméseredménnyel, ami a csoport átlagos terméshozamának közel 104%-a.
"2024-ben a Pioneer® kukorica hibridek kiugró eredménnyel végeztek a posztregisztrációs fajtakísérletben. A díjak mennyisége is jól mutatja, hogy a Corteva magas színvonalú nemesítői munkájának köszönhetően olyan hibrideket hoz a magyar piacra, amelyek a tavalyi évben tapasztalt nagymértékű aszály és hőstressz ellenére is kiugró terméseredményt tudtak elérni" - mondta Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke.
„A Corteva közel egy évszázadnyi tudásra és tapasztalatra épít a nemesítési munkája során, hogy olyan Pioneer® hibrideket nemesítsen, amelyek szélsőséges időjárási körülmények között is jól teljesítenek, és segítenek a gazdáknak maximalizálni a terméshozamot. A 2024-es posztregisztrációs kísérletekben elért kiváló teljesítmény és a körülbelül 7500 magyarországi vásárló Pioneer® márkába vetett bizalma megerősíti, hogy kutatás-fejlesztési erőfeszítéseink jó irányba haladnak. A Corteva továbbra is kiváló minőségű, stabil terméshozamú vetőmagokkal látja el a magyar gazdákat, ezzel segítve őket az ország élelmezésbiztonságának megőrzésében” - mondta Sergii Kharin, a Corteva magyarországi ügyvezető corteva agriscience, vetőmag, kukorica, hibrid, pioneer®, repce, őszi káposztarepce
Fagykárfelvétel – Mit tehetünk közvetlenül a fagyok után az ...
Fito kalauz napraforgóban
Károsítók a szántóföldön (3. rész) – Április vége-május eleje
Alternatív hüvelyesek (1. rész) – A szegletes lednek és ...
Gombák kalászon, zászlóslevélen
Májusi-júniusi tennivalók a napraforgóban
A Bizottság tervet terjeszt elő Európa műtrágyaellátásának és ...
32. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Nemzetközi ...
Az AGRO MASTERS YIELD SHIELD rendszere technológiai ...
Biztonság a telepen – A megfelelő gumicsizma szerepe az ...