Ilyet még biztos nem láttál: szokatlan halat fogtak ki a Hévízi-lefolyóból
Hírek - 2023.02.28
A Magyar Haltani Társaság (MHTT) honlapjának Mit fogtam? rovatában furcsa kinézetű halról tettek közzé fényképet, ami a Hévízi-lefolyóban akadt horogra.
„A képen látható halat a Hévízi-lefolyón fogtam. Elsőre nekem naphalfélének tűnt, de a hátúszója és a kopoltyúfedele más formájú. Lehet, hogy inkább valamilyen cichlid, de nem vagyok benne biztos” – írta egy horgász az MHTT-nak.
A társaság akvarisztikai szakértője szerint csak az biztos, hogy a Vieja nembe tartozik a hal, de valószínűleg nem egy tiszta vérű tűzfejű tarkasügér (Vieja synspilum), hanem annak egy hibridje.
„Sajnos ma már tömegesen előfordul az elvezető csatornában, kezdi onnan kiszorítani őshonos halainkat” – hívta fel a figyelmet az MHTT.
A Hévízi-lefolyóban amúgyis hatalmas méreteket öltött az inváziós halak jelenléte. A horgászok rendszeresen fognak nehezen beazonosítható fajt.
A kifolyóból került már elő többek közt közép-afrikai pompás malawi sügér, dél-mexikói vizekből származó citromsügér, de számtalan Közép-Amerikában őshonos jaguársügeret is megfigyeltek. Gyakran előforduló halfajnak számít a jukatáni fogasponty is, az amerikai tűzfejű sügérből pedig már harminc centiméteres példánnyal is találkoztak.
Forrás: Pecaverzum
Címkék: inváziós hal, hévíz, sügér
A jégkármérséklő rendszer továbbra is védi az országot
Kerti méhlegelő lépésről lépésre: Kevesebb fűnyírás, több élet
Permetezőgépek finomhangolása – Hatékony permetezés a ...
Alternatív hüvelyesek (1. rész) – A szegletes lednek és ...
Terménypiaci helyzetkép 2026. májusában: változó ...
A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben ...
A hortenzia gondozásának titkai - Hogyan varázsoljunk dús ...
FURRIER: a forgózsámolyon túl
Fito kalauz napraforgóban
75 százalékkal nőtt a marhahús-export az év elején