
Mascar-újdonságok
Vető- és talajművelő gépek - 2016.03.10
Számos újdonsággal készült az olasz Mascar gyár a német Agritechnica kiállításra. Az újdonságok közül az egyik azért néhány hazai gazda számára ismerős lehetett, mivel a Mascar két éve Magyarországon is tesztelte a vontatott szemenkénti vetőgép prototípusát.
Emellett azért a Mascar Floridát – forgóborona és mechanikus gabonavető gép gépkombinációját – és a Diavel nevű, hengeres kamrakialakítású fix kamrás bálázót is megtekinthette az érdeklődő közönség.
Szemenkéntivetőgép-
újdonságokA Mascar szemenkéntivetőgép-kínálata mára a vontatott kialakítás megjelenésével mondhatni teljessé vált. Ez a kivitel lehetővé teszi, hogy akár egy MTZ-vel vagy a manapság oly gyakori könnyű kiszolgálótraktorokkal hatsoros, kéttárcsás csoroszlyás szemenkénti vetőgépet üzemeltessenek, amely nagy műtrágyaszóróval és akár két garnitúra granulátumszóróval szerelt. Így egy menetben történhet a vetés, a műtrágyázás, a starter műtrágya és a talajfertőtlenítő kijuttatása. A Mascar így most már szinte mindenféle gépigényt ki tud elégíteni, 4, 6, 8 és 12 soros kialakítás, háromféle méretű műtrágyatartály, csúszós vagy tárcsás műtrágyacsoroszlya, kétféle méretű granulátumszóró, amelyből akár két garnitúra felszerelhető, a vázak pedig lehetnek fixek, félbehajthatóak, egyszeresen vagy kettős teleszkóposan összehúzhatóak. A vontatott kivitelhez hasonlóan az elektromos meghajtású gyorsvetőgép prototípusának tesztelése szintén Magyarországon történt, ezzel 15 km/h-s munkasebesség elérhető, és az egyes sorok tőtávolsága egyedileg állítható, így hibridek vetésére alkalmas.
Gabonavetőgép-újdonságok
A Mascar Florida forgóborona és mechanikus vetőgép kombinációja, ezzel a géppel egy menetben elvégezhető a szántáselmunkálás és a vetés. A gép aprómag vetésére is alkalmas. A Magyarországon is egyre gyakoribb száraz tavaszi időjárás esetén érdemes használni a forgóboronát, mivel az a vetőágyat úgy képezi, úgy végzi az aprítást, hogy a száraz felső talajréteget felül hagyja, a nedves mélyebb talajréteget pedig lent hagyja, tehát segít megőrizni a talaj nedvességtartamát. A vetőgép a forgóboronáról leszerelhető, így önállóan is használható.
BálázóújdonságokA Mascar Diavel nagy teljesítményű, fix kamrás körbálázó, amely 130-as bálát készít. A bálakamrát 18 profilos henger alakítja ki, ez a profil segít a bála forgatásában. A Diavel megkapta a Mascar Monster sorozat sokat dicsért nagy teljesítményű rendfelszedőjét 1,95 méter szélességgel. A rendfelszedő talajkövetését két oldalon iránykövető gumikerék segíti, az anyag bálakamrába továbbításáról rotoros adagoló gondoskodik. A bálázó alapfelszereltsége a rotor utáni rész hidraulikus leengedése, így az esetleges eltömődés megszüntethető. A Diavel rendelhető hálós és kettős zsineges kötözéssel, és az alapfelszereltség része az M630 színes kezelőmonitor, amely folyamatosan mutatja a bála aktuális állapotát, és ötféle számlálója is van (négy „napi” számláló plusz egy összes bálaszám). A bálázó alapfelszereltsége a központi zsírzó és az automata láncolajzás. A bálázó opcióként szecskázóval is rendelhető, amely még tömörebb zöldbálák készítéséhez szükséges.
A bálázó igen tömör széna-, szalma-, lucerna-, kukoricaszár- és zöldbálák készítéséhez használható. A bálázó masszív felépítését az is mutatja, hogy a gép tömege felszereltségtől függően körülbelül 3000 kg. A Mascar Diavel bálázó üzemeltetéséhez 90–120 LE-s traktor szükséges.
Az érdeklődő hazai gazdák a idei AgrárgépShow-n már megtekinthették a gépet, amely megvásárolható a SZEGÁNA Kft.-nél.
Szerző: Nagy Márk
Címkék:
Hogyan indítsuk a tavaszi növényeket aszályban

Ragadós száj- és körömfájás járvány kapcsán elrendelt hazai ...

A 21. század gyermekei: kütyü kontra paripa – Lovas fejlesztés: a ...

Mikotoxinok a mezőgazdaságban: kihívások és megoldási ...

Egy kockázattal kevesebb – Megújult a közkedvelt starter ...

Megjelent a ragadós száj- és körömfájás betegség ...

Első tavaszi repcekártevőink, a szárat károsító ormányosok – ...

Mi várható kukorica és cirok fronton?

Úttörő megoldás az Optigép Kft.-től

Semmit sem teszünk az aflatoxin ellen?