TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 67.736,71 Ft (tonna)
Napraforgómag: 217.874,52 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 67.662,93 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 65.505,88 Ft (tonna)
Repcemag: 190.724,36 Ft (tonna)
Full-fat szója: 193.426,75 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 600 Ft
Benzin ára: 571 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 391,29000
USD: 338,05000
CHF: 432,23000
GBP: 450,42000
Hirdetés
Bálabontó-kiosztó gépek használatának előnyei

Bálabontó-kiosztó gépek használatának előnyei

Gépesítés - 2025.04.09

Egyre több hazai állattartó használ bálabontó-kiosztó gépet az istállók almozásához, a szálastakarmány-bálák jászolba történő kiosztásához vagy a takarmánykeverők töltéséhez. A gépek használatát elsősorban a kézi kiosztással érdemes összevetni, hiszen a munkaműveletek gépesítéséről van szó.

A bálabontó gépek alkalmazásával jelentős élőmunka-megtakarítás érhető el, ami lényegesen csökkenti az almozáshoz szükséges időráfordítást. Emellett a gépek egyenletesebb és levegősebb alomréteget hoznak létre, ami kedvezőbb alomágyat eredményez. Mivel egyes gépek nemcsak kiosztják, hanem aprítják is a bálát, az alomanyag nedvszívó felülete megnő, ezáltal csökkenthető a szalmafelhasználás, és az állatok számára is kedvezőbb állategészségügyi környezet teremthető.

Egyes bálabontó-kiosztók nemcsak szalmabálák kifújására, hanem takarmánybálák szétbontására és kiosztására is használhatók, ami tovább növeli a gépek kihasználhatóságát. A bálabontók alkalmazásával a takarmánykeverő gépek keverési ideje is lényegesen csökkenthető, így elkerülhető a hosszú keverési idő miatt kialakuló takarmány „porosodás”, mindemellett homogénebb takarmánykeverék érhető el.

A McHale által kínált C4 bálabontó-kiosztó gépcsalád modelljei széleskörűen használhatók: nemcsak szalmabálák bontására és kifújására alkalmasak, hanem hosszabb szálú szénabálák és rövid szálú szenázsbálák kiosztására is.

A McHale C4 bálabontó-kiosztók lelke a nagy átmérőjű, nyolc kidobólapáttal ellátott kifúvóventilátort meghajtó, kétsebességes hajtómű, amely lehetővé teszi a kezelő számára a kifújási sebesség beállítását. A kifújás a gép elején található kifúvótorony segítségével történik, amely a traktorkabinba helyezhető elektronikus vezérlődoboz joystickjával irányítható.

A kifúvótorony 300 fokban elforgatható, így a nehezen elérhető helyek is könnyedén bealmozhatók. A behordószerkezet sebessége állítható, így pontos és egyenletes kiosztás biztosítható.

A bálák rakodása a gép hátoldalán található rakodóajtóval történik, amelyet a kezelő vagy a traktorkabinból, vagy a gép baloldalán található vezérlődobozról irányíthat.

A McHale gépek strapabírásukról, minimális karbantartás- és alkatrészigényükről ismertek világszerte. Nagyüzemi felhasználásra és fokozott igénybevételre tervezték őket.

A bálabontók mellett a McHale kínálatában bálázók, bálacsomagolók, különféle bálamegfogó adapterek, fűkaszák és rendkezelők is megtalálhatók.

Ha további részletekre kíváncsi, keressen minket bizalommal! 06 56 527 112 vagy 06 30 4224 388

Bálabontó-kiosztó gépek használatának előnyei

Hirdetés

Címkék: mchale, bálabontó, kiosztó
Friss hírek
Kiemelt hírek

Ezt olvasta már?

Kockázatkezelési mátrix, új hibridek: 2026 évindító a KWS-nél!

A KWS 2026-ot indító, sajtótájékoztatóval kapcsolt szakmai eseményének a korszerű hibrid vetőmagok – ...