AMAZONE MultiFunctions a precíziós szemenkénti vetéshez
Gépesítés - 2024.08.16
A precíziós mezőgazdaság jelentősége egyre inkább növekszik. Ennek során a hangsúly fokozatosan az egyes növényekre helyeződik át. Ehhez kapcsolódik a vetőmag kihelyezésének pontossága és a pontos műtrágyázás is. Eközben továbbra is alapvetően fontos a nagy teljesítmény, a magas munkasebesség és a gép kényelmes kezelhetősége. Ezeket a kihívásokat az Amazone szemenkénti vetőgépe, a Precea már sikeresen legyőzte. De nem csak a technológia képezi a nagy pontosság alapját a szemenkénti vetésnél. Csak az összehangolt elektronikus vezérléssel való összjáték teszi lehetővé a tökéletes pontosságot.
MultiTeam Precea és AmaTron 4
Az Amazone MultiFunctions egy sor előnyt és további hasznos tulajdonságot kínál a felhasználónak a precíziós mezőgazdaság területén. Ezek a Precea szemenkénti vetőgép és az ISOBUS AmaTron 4 kezelőterminál közötti tökéletes kölcsönhatás eredményeként adódnak. Ezek az Amazone saját szakosztályán kifejlesztett „More than ISOBUS (Több mint ISOBUS)” elektronikai megoldások kulcsfontosságúak ahhoz, hogy a Precea teljes mértékben kibontakoztassa képességeit, és így a precíziós szemenkénti vetés terén univerzális termékké váljon.
MultiFunctions a precíziós szemenkénti vetéshez: A MultiBin, MultiMap, MultiSwitch és MultiBoom segítségével
MultiBin – Több kijuttatandó anyag rugalmas adagolása
Az egynél több termék kijuttatása a vetéskor már nem ritkaság. Több tartály használatával nemcsak vetőmagot, hanem egyszerre műtrágyát vagy mikrogranulátumot is ki lehet juttatni a menet során. Így például a Precea-CC a Micro plus mikrogranulátum-szóróval együtt akár 3 különböző közeg egyidejű és egymástól független kijuttatását teszi lehetővé a különböző mélységekbe. A vetőmag, a műtrágya és a mikrogranulátum így rugalmasan kombinálható. Ez megtakarítja a munkameneteket, és növeli a műtrágya hatékonyságát a vetőmaggal történő indító- és depóműtrágyázás révén.
MultiBin - a Precea-TCC rendszeren található többtartályos rendszer lehetővé teszi 1) vetőmag, 2) műtrágya és 3) mikrogranulátum egyidejű kijuttatását egy menetben.
MultiMap – részterület-specifikus kijuttatás minden kijuttatott anyaghoz
Mivel a talajviszonyok, a vízellátás és így a hozampotenciál is nagymértékben változhat egy szántóföldön belül, érdemes mind a vetőmagok, mind a műtrágyák mennyiségét ezekhez a feltételekhez igazítani. A MultiMap segítségével a közegek egymástól függetlenül, alkalmazási térképeken keresztül vezérelhetők, és így helyspecifikusan lehet őket kijuttatni. Ez lehetővé teszi az erőforrások környezetbarát és hatékony kihasználását, ezáltal a természetes hozampotenciál kihasználhatóvá válik. Az ISOBUS AmaTron 4 kezelőterminál akár 4 alkalmazási térkép egyidejű használatát is lehetővé teszi.
MultiMap - Felhasznált anyagok talajadottságokhoz igazított és hatékony alkalmazása az egyes kijuttatott anyagok részterület-specifikus felhasználásával. Az AmaTron 4 kezelőterminál egyidejűleg akár 4 alkalmazási térkép vezérlésére is képes.
MultiSwitch – soronkénti kapcsolás minden kijuttatott anyaghoz
A túl- vagy alulvetés elkerülése érdekében rendkívül fontos a pontos be- és kikapcsolás az olyan kritikus pontoknál, mint a fordulók. A soronkénti kapcsolás kiváló megoldást kínál a vetőmag pontos elhelyezéséhez. Ennél a megoldásnál minden sor egyeként és automatikusan vezérelt. Ez egyrészt vetőmag-megtakarítást jelent, mivel kevesebb az átfedés, másrészt elkerülhetők a hibahelyek, ahol a gyomok elterjedhetnek.
MultiSwitch – Az ISOBUS AmaTron 4 kezelőterminál a GPS-Switch terminállicenc segítségével lehetővé teszi a Precea soronkénti kapcsolását mind a vetőmag, mind a műtrágya esetében.
Emellett az Amazone soronkénti kapcsolást is kínál a műtrágya számára. Ez különösen az éles fordulókban és a tábla sarkaiban előnyös. A dupla műtrágyázás kerülendő, hogy a növények egyenletesen növekedhessenek és egyszerre érjenek. A nagyon pontos műtrágya-kijuttatás hatékonyan csökkenti a kijuttatott mennyiségeket. Ez költségeket takarít meg és védi a környezetet.
MultiBoom – Egyedi kapcsolási időpontok minden egyes kijuttatott anyag esetében
A Precea segítségével 2 vagy 3 közeget lehet egyszerre kijuttatni különböző adagolók segítségével, külön pontokon. Mivel a műtrágya-csoroszlya mindig a vetőcsoroszlya előtt fut, a MultiBoom révén a két adagoló a „GPS Switch pro” terminállicenc segítségével időeltolódással automatikusan be- és kikapcsol. Ezzel elkerülhetők az átfedések vagy hibahelyek az éles fordulókban. Mikrogranulátum-szóró használatakor ennek az időzítése is megfelelően szabályozható. A MultiBoom nagyon pontos kapcsolási pontokat eredményez a táblán belül, és egyenletes növénynövekedést biztosít az éles fordulók területén.
MultiBoom – Az éles fordulókba való behajtáskor minden egyes kijuttatott anyag egyéni, pontos kapcsolási időponttal rendelkezik. Az AmaTron 4 esetében a szakaszok eltolt kapcsolása vizuálisan is megjelenik (itt csak a műtrágya és a vetőmag tekintetében).
Az ábrák, a tartalom és a műszaki adatok csak tájékoztató jellegűek, és felszereltségtől függően eltérhetnek. Az országonkénti közúti közlekedési előírások (KRESZ) érvényes rendelkezéseit be kell tartani, emiatt előfordulhat, hogy külön engedélyeztetés szükséges. Ellenőrizni kell a traktorok megengedett tengelyterhelését és össztömegét. A felsorolt kombinációs lehetőségek nem minden gyártmányú traktor esetében valósíthatók meg.
Címkék: amazone, vetőgépMire figyeljünk a karbamid műtrágya használatában AÖP ...
Itt az új KAP menetrend, változások történtek!
Väderstad talajművelő gépek – Extrém viszonyokra extrém-jó gép ...
Más megoldást már el sem tudnak képzelni! – Szemrevételezzük a ...
Megújul a gyakorlati képzés a Magyar Agrár- és Élettudományi ...
Régi ellenfelünk, a gabonafutrinka
A Kis-Sárréten idén is sikeresen költöttek fekete gólyák
A kisállatklinikai munka jelentősége kis kedvenceink ...
A sikeres ÁTK-pályázat alapja a körültekintő felkészülés
Spórolva nyerni UPL csávázószerekkel!