
Új zászlóshajója született a Case IH Optum traktorcsaládnak: 340 lóerő!
Gépesítés - 2023.05.21
Több újdonsággal is jelentkezik a nyár elején Európában a Case IH, amely júniusban bemutatja az Optum traktorcsalád új zászlóshajóját, a 340 CVXDrive erőgépet is.
Teljesítményben a Puma és a Magnum modellek között helyezkednek el a Case IH Optum traktorok, amelyekből eddig 270–300 LE-s változatok léteztek. A sokoldalú, kiváló teljesítmény/tömeg aránnyal rendelkező, jól pótsúlyozható erőgépnek megérkezett Európába a legújabb változata.
Ez az Optum 340 CVXDrive, amely a Cereals Event nevű mezőgazdasági kiállításon mutatkozik be Angliában június közepén. Amint a típusszáma is jelzi, ez már egy 340 LE-s masina, vagyis ez lesz mostantól a zászlóshajója az Optum családnak.
A teljesítményéből is kikövetkeztethető, hogy elsősorban a nagygazdaságok, illetve a bérvállalkozók lehetnek a vásárlói. Megtalálható benne a csendes és hatékony CVXDrive fokozatmentes sebességváltó, valamint az AFS Connect Advanced telematikai rendszer, amely azonnali, kétirányú, automatikus adatátvitelt tesz lehetővé a traktor és a myCaseIH online portál között – mindkettőnek a frissített verziója került bele az Optum 340 CVXDrive traktorba.
A fülke nemcsak kényelmes és tágas munkakörnyezetet teremt, ahol minden kézre áll a kezelőnek, de tökéletes körkörös kilátást is biztosít, az alacsony zajszint pedig (66 dBA) egészen egyedülálló ebben a teljesítményosztályban.
Az angliai Cereals Event nemcsak emiatt a gép miatt lesz érdekes, de a Case IH kiállítja az új Puma 260 CVXDrive és a szintén új Quadtrac 620 AFS Connect traktorokat is. Nem hagyják őket nyugodtan pihenni a standon, hanem szántóföldi bemutatót is tartanak velük, amelyeken Bednar munkagépeket húznak majd maguk után.
Címkék: Case IH, újdonság, traktor, anglia, fokozatmentes sebességváltó, telematika
Részleges teljesítés után is fizethető támogatás az ...

Hírek, információk a szántóföldről - Állítások és tények a mezei ...

Szója: egy lehetséges kiút – Karintia Szója Szakmai Napok

Végkiárusítással egybekötött Black Friday Genezis Műtrágya ...

Jogi útra terelve igyekeznek megmenteni a Nitrogénműveket

Veszettséget mutattak ki egy Szabolcs-Szatmár-Bereg ...

Befejezte a termelést, a Nitrogénművek bezár?

Fontos kihívások várnak a növényorvosokra

Év Magyar Mezőgépe 2023

Trágyaszórók a Fliegltől: megrakva minden földi jóval