Élesben: Multiva Topline Super XL kombinátort nyüstöltek egy Rába mögé kötve
Gépesítés - 2023.05.18
A finn Multiva gépeket extrém kötött agyagtalajokon fejlesztették ki, így egyetlen tábla sem jelenthet nagy kihívást számára. Nemrég magyar földön is próbára tették a Topline Super XL kombinátort.
A Multiva mezőgazdasági munkagépek gyártójának számító finn Dometal Oy 1997-ben alakult meg. A termékeik Magyarországon is elérhetők, a talajművelés és vetés terén kínálnak magas minőségű és elképesztően strapabíró munkagépeket. Otthonukban, a Loimaa környéki extrém kötött agyagtalajokon is remekül helytállnak a robusztus és hatékony eszközök.
A 2013-ban létrejött Multiva Magyarország Kft. nemrég a Topline Super XL kombinátorukról tett ki egy videót a cég Facebook-oldalára, ebben a sokoldalú gépet egy zöldre festett Rába-Steiger ST 300 nagytraktor húzza a szemmel láthatólag nagy kihívást jelentő talajon.
Amint azt az egyik hozzászóló is megjegyezte, a Multiva kombinátor szépen kivágja a nagy gyomokat, megfelelő magágyat készít, miközben a tárcsa ilyen esetben csak kiszárítaná a földet. A Topline Super XL használható kalászos tarlón, szántott vagy elművelt talajon, mégis egyenletes magágyat biztosít.
A munkagép nagy talajátfolyást lehetővé tevő kerettel és kivételes talajművelő képességű kapákkal rendelkezik. A 12×65 mm-es TerraSuper kapák magasabbak és erősebbek a hagyományos rugóskapáknál, behatolási szögük igen nehéz körülmények között is biztosítja a megfelelő munkát. A kapa formája, szilárdsága és tömege kiváló mélységtartást eredményez, és mivel a kapahegy csúcsa pontosan a kapa rögzítési pontja alatt helyezkedik el, ennek köszönhetően a vibráció során minimálisan tér el a beállított munkamélységtől.
A TopLine Super XL kombinátor akár 15 km/h munkasebeséggel is használható az erős váznak köszönhetően. A munkaszélessége 6–14,5 méter, a hosszúsága 4,1 méter, a szállítási szélessége pedig csupán 3 méter, így a közúton sem okozhat problémát.
Itt a TopLine Super XL hivatalos bemutató videója:
Címkék: multiva, finn, talajművelés, vetés, munkagép, teszt, magyarország, kombinátor, magágykészítés
Terménypiaci helyzetkép 2026. májusában: változó ...
Kezünkben a zsupszkulcs – Dimenzióváltásra felkészülni!
Kerti méhlegelő lépésről lépésre: Kevesebb fűnyírás, több élet
A Bizottság tervet terjeszt elő Európa műtrágyaellátásának és ...
Májusi-júniusi tennivalók a napraforgóban
2026. május 1-jén megkezdődik az EU–Mercosur megállapodás ...
Fito kalauz napraforgóban
Méhészeti növekedés: Rekordot döntött a méhkaptárak száma az ...
Alternatív hüvelyesek (1. rész) – A szegletes lednek és ...
Károsítók a szántóföldön (3. rész) – Április vége-május eleje
