Megéri növénybiztosítást kötni, állami támogatás is jár mellé
Hírek - 2022.05.02
Idén várhatóan 13 milliárd forinttal támogatja az állam a növénybiztosítást kötő gazdákat.
Korábban a rendszer úgy működött, hogy az összes biztosítható kockázatot tartalmazó csomagra a biztosítás éves díjának 65 százalékát kapta vissza állami támogatásként a gazda. Ez tavaly óta 70 százalékra emelkedett és várhatóan 2022-ben is ennek közelében lesz. Ez a támogatási mérték az előbb említett „A” csomagra érvényes, a többire nem, mert az árak emelkedése miatt nagyobb biztosítási összegű biztosításokat fognak kötni a gazdák és emiatt nem tudják tartani a korábbi támogatási szintet.
A „B” és „C” csomagokra minimum 40 százalékos díjtámogatás vehető igénybe, ennyit garantál az állam. Hogy a konkrét támogatási összeg végül mennyi lesz, még nem tudni, ám nagyjából e körüli támogatási mértékre lehet számítani.
Magyarországon sok gazda még nem ismerte fel a növénybiztosítások jelentőségét: míg a szomszédos Ausztriában 90 százalék a biztosított mezőgazdasági területek aránya, ez hazánkban csupán 50 százalékos.
A Groupama Biztosító éves összesítése szerint továbbra is a növényállományokat érintik leginkább a károk, a tavaszi fagy okoz évről évre nagy gondot okoz, főleg a gyümölcstermesztők körében. Emellett még mindig jelentős a jégkár is.
Fontos tudni: díjtámogatott biztosítás csak május 31-ig köthető!
Címkék: növénybiztosítás
Vége a vektormentes időszaknak: a törpeszúnyogok ...
SEPPI M. zúzók erdészeti és mezőgazdasági felhasználásra
Így győzzük le a gyomokat a kertben - Tippek a gyommentes kerthez
A cink szerepe a gyümölcsfák életében – Avagy az egyik elem, ...
Az AGRO MASTERS YIELD SHIELD rendszere technológiai ...
GeoLomb termékcsalád – Nitrogén tápelem kiegészítés ...
Fito kalauz napraforgóban
Májusi-júniusi tennivalók a napraforgóban
Itthon csökkent, a világpiacon vegyesen alakult a ...
Elindult a vetés. Készüljünk fel a kukorica gyomirtására!
