TERMÉNYFELVÁSÁRLÁSI ÁRAK:
Étkezési búza: 71.512,77 Ft (tonna)
Napraforgómag: 202.690,73 Ft (tonna)
Takarmánykukorica: 74.163,90 Ft (tonna)
Takarmányárpa: 62.695,87 Ft (tonna)
Repcemag: 186.731,18 Ft (tonna)
Full-fat szója: 200.218,23 Ft (tonna)
ÜZEMANYAGÁRAK:
Gázolaj ára: 615 Ft
Benzin ára: 595 Ft
DEVIZA KÖZÉPÁRFOLYAM:
EUR: 352,82
USD: 304,76
CHF: 383,01
GBP: 408,81
Hirdetés
2 millió forint jár a legszebb szarvasmarháért

2 millió forint jár a legszebb szarvasmarháért

Hírek - 2019.05.06

Haszonállat-szépségversenyt rendeznek az alföldön

Mintegy 50 állatfajta közül választják ki Magyarország legszebb haszonállatait május 9-én az Alföldi Állattenyésztési Napokon, Hódmezővásárhelyen.

A legszebb Holstein fríz tulajdonosa 2 millió forintot kap.

26. alkalommal hirdetnek haszonállat-szépségversenyt az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok keretében, ahol sertés, juh, tejelő - és húsmarha, ló, valamint baromfi fajok közül választják ki egyenként a nagydíjas fajtagyőzteseket. A lovak esetében például 5 lófajta versenyez; összesen mintegy 100 ló képviseli magát a megmérettetésen.

Haszonállat-szépségverseny

A zsűri szakavatott hazai és nemzetközi bírákból áll. Érkezik szakember Angliából, Belgiumból, Szlovákiából, Csehországból és Franciaországból is.

“Az értékelés minden esetben szubjektív, a bírók azokat a küllemi tényezőket veszik figyelembe az állatoknál, amelyek meghatározzák az állat funkcióját, azaz a vágóértékét, termelését” – mondta Fekete Balázs az rendezvény igazgatója.

A hétvégi program második napján hirdetnek hivatalosan eredményt, ahol az egyedi pénzfelajánlások a Holstein fríz marha esetében a kétmillió forintot is elérik.

Május 9 és 11 között nemcsak a szakmát várják Hódmezővásárhelyre, hanem a gyerekeket is. Lesz szalmavár, hordólovaglás, tehénfejés, kisbárány-simogatás és további számos családi program 17 ezer négyzetméteren.

További információ: http://www.allattenyesztesinapok.hu/

 

Címkék: Hódmezővásárhely, haszonállat-szépségverseny, Alföldi Állattenyésztési Napok
Friss hírek
Kiemelt hírek