A Francia Nemzetgyűlés elutasítja a glifozát betiltását
Hírek - 2018.10.24
A Francia Nemzetgyűlés, az ország parlamentjének alsóháza visszautasította, hogy törvénybe iktassa a glifozát gyomirtó szer három éven belüli betiltását.
Az eset központi jelentőségűvé vált, amióta a francia elnök, Emmanuel Macron korábban bejelentette, hogy országában három éven belül fokozatosan beszüntetné a glifozát használatát. Ám Stéphane Travert mezőgazdasági miniszter a szigorú határidőket megszabó büntetés ellen van mindaddig, amíg a gazdának nem áll rendelkezésükre a szer megfelelő alternatívája.
„Sosem terveztük a glifozát betiltását. Ezt csak a parlament egyik tagjának módosító javaslata, amelyet nem fogadtunk el” – mondta a miniszter. Travert rámutatott, hogy amikor az elnök megerősítette, hogy a glifozátot három éven belüli betiltanák, akkor szó volt arról a kikötésről, hogy ez nem történik meg mindaddig, amíg nem áll a gazdák rendelkezésére alternatív
Forrás: Agrow
Címkék: glifozát, gyomirtó szer
Kerti méhlegelő lépésről lépésre: Kevesebb fűnyírás, több élet
A prémium búza útja az egészségig – szakmai napnak adott otthont a ...
A Nébih oldalán követhető, mikor kell az egyes vármegyékben ...
Új működési rend lép életbe az Országos Jégkármérséklő ...
A Bizottság tervet terjeszt elő Európa műtrágyaellátásának és ...
Direktvetés Horsch gépekkel
A rózsa gondozása nyáron: Így marad a rózsa a kert királynője a ...
A napraforgó védelme nem virágzáskor kezdődik
Permetezőgépek finomhangolása – Hatékony permetezés a ...
30 éve KRONE BiG M – A világ első önjáró szársértős kaszája ...